Tablet PC’leri Ne İçin Kullanıyorlar?

Bilgisayar
Tablet bilgisayarlar, ince ve kullanışlı olmalarıyla günümüzde büyük bir öneme sahip. Fakat Google’ın yan kuruluşu olan AdMob tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tablet bilgisayarların kull...
EMOJİLE

Tablet bilgisayarlar, ince ve kullanışlı olmalarıyla günümüzde büyük bir öneme sahip. Fakat Google’ın yan kuruluşu olan AdMob tarafından yapılan bir araştırmaya göre, tablet bilgisayarların kullanım amaçlarının başında oyun oynamak geliyor.

Tablet bilgisayar sahiplerinden 1.400 kişiyle yapılan araştırmada AdMob, bu sayının %84’ünün tablet bilgisayarını öncelikle oyun oynamak için kullandığı verisine ulaştı. Bu 1.400 kişi içerisinden %78’inin bilgi aradığı, %74’ünün e-posta attığı, %61’inin haberleri okuduğu, %56’sının sosyal ağlarda dolaştığı, %51’inin müzik dinlediği ve video izlediği, %46’sının ise elektronik kitap (e-book) okuduğu bilgileri de araştırma sonucunda çıkan istatistiklerden.

Araştırmada özellikle bir tablet üzerine yoğunlaşılmadığı bilinirken, araştırmanın Samsung Galaxy Tab’ın yeni çıktığı ve iPad’in piyasayı büyük ölçüde ele geçirdiği zamanlarda yapıldığı belirtiliyor. Bu bilgiden yola çıkarak da araştırmaya katılanlarının çoğunun bir iPad sahibi olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Araştırma sonuçlarından biri de kullanıcıların tablet bilgisayarlarını ne kadar süre kullandığını ortaya çıkarıyor. Tablet bilgisayar sahiplerinin %38’i, cihazlarıyla günde 2 saatten fazla vakit geçirirken, %30’u ise 1 ya da en fazla 2 saat geçiriyor.

Tablet bilgisayarlarla geçirilen vaktin genellikle evde olduğunu da gösteren araştırmaya katılanların %82’si tabletlerini evde kullanırken, %11’i yolda, geri kalan %7’si ise iş yerinde kullanıyor.

chip.com.tr