Sony’den 13 inç’lik “Dijital Kağıt!”

Bilgisayar
E-ink ekranlar yıllardır geliştirilmesine rağmen, henüz normal kağıt yerine geçmiş değiller. Sony ise bu durumu 13.3 inç’lik Digital Paper cihazıyla değiştirmek istiyor. Chip Online’ın hab...
EMOJİLE

E-ink ekranlar yıllardır geliştirilmesine rağmen, henüz normal kağıt yerine geçmiş değiller. Sony ise bu durumu 13.3 inç’lik Digital Paper cihazıyla değiştirmek istiyor.

Chip Online’ın haberine göre geçen sene kısa bir demosu gösterilen ürün, nihayet Mayıs ayında piyasaya sürülmek üzere hazırlanıyor. Digital Paper’ın tek dezavantajı ise 1.100 dolarlık fiyatı. Sadece 357 gramlık digital paper, 1.200×1.600 gibi yüksek bir çözünürlüğe sahip. 16 seviye gri renkli ekrana ve dokunmatik denetimlere, kalemle kontrol özelliğine sahip Digital Paper’ın herhangi bir arka aydınlatması yok. Bu sayede üzerinde yazanları gün ışığında rahatça, gözünüz yorulmadan okuyabiliyorsunuz. Ekran büyük olduğundan kaydırmaya da daha az ihtiyaç duyuyorsunuz.

Sony, cihazın 3 haftalık bir pil ömrü sunduğunu iddia ediyor. Belgeleri Wi-Fi üzerinden yükleyebilen Digital Paper’ın 4GB’lık dahili depolama alanı ve bir SD kart girişi bulunuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme