Şimdi Gözde Tablet Bilgisayar

Bilgisayar
Windows 7 ve Android işletim sistemine sahip modeller, kendi özel kitlelerine sahipler. Geçen yıl piyasaya giren tablet bilgisayarlar çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilirken, bu yıl öğrencile...
EMOJİLE

Windows 7 ve Android işletim sistemine sahip modeller, kendi özel kitlelerine sahipler.

Geçen yıl piyasaya giren tablet bilgisayarlar çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilirken, bu yıl öğrenciler tarafından da kullanılacak.

Taşınabilir ve mobil halde bulunan 600 gram ile 1 kilogram arasında değişen ağırlıktaki tablet bilgisayarlar, 600 ila 2 bin lira arasında değişen fiyatlarla kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Geçen yıl nisan ayında ilk kez piyasaya süren tablet bilgisayarlar, dokunmatik ekrana sahip. İçerisinde Windows 7 ve Android işletim sistemine sahip modeller, kendi özel kitlelerine sahipler. Flash video oynatabilme, farklı uygulama ekosistemleri ve en önemlisi dışarıya açık USB portları, bu modellerin temel farklarını oluşturuyor.

3G ve WiFi ile internete bağlanabilme özelliğine sahip, 7 ve 10 inç boyutlarındaki tablet bilgisayarlar, 16, 32 ve 64 megabayt hafızaya sahip. Tablet bilgisayarlar, televizyon ve projeksiyon cihazlarına da bağlanabiliyor.

Çift çekirdek işlemci ile mükemmel çoklu uygulamalar ve video oynatma özelliğine sahip tablet bilgisayarlar, 7 ila 16 saate varan pil ömrü ve 178 derece geniş görüş açılı parlak IPS paneli bulunuyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca bu yıl ilk kez ilköğretim 5. sınıf ve lise 1. sınıf öğrencileri tarafından kullanılacak tablet bilgisayarlar, özellikle internete bağlanma özelliği sayesinde öğrencilerin performans ödevlerini hazırlamaya ve sunumlarını projeksiyon cihazlarıyla yapmalarına olanak sağlayacak.

Tablet bilgisayar satıcıları, ders kitaplarının tablet bilgisayarlara yüklenmesi konusunda Türkiye’de çalışma yapan yayınevlerinin bulunduğunu ifade ederek, şu anda gazete ve dergi gibi yayınların tablet uygulamalarının bulunduğunu kaydettiler.

Trt.net.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme