Samsung’dan Güneş Enerjili Netbook

Bilgisayar
Hafif cihaz yalnızca güçlü performans ve kolay taşınabilirlik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hem çevreye duyarlı, hem de ekonomik özellikleri ile dikkat çekiyor. İki saat süresince güneş ışığı altınd...
EMOJİLE

Hafif cihaz yalnızca güçlü performans ve kolay taşınabilirlik sunmakla kalmıyor, aynı zamanda hem çevreye duyarlı, hem de ekonomik özellikleri ile dikkat çekiyor.

İki saat süresince güneş ışığı altında kalmak Netbook’a bir saate kadar enerji sağlıyor. Netbook’taki Samsung’un SuperBright yansımayı önleyici ekranı sayesinde kullanıcılar, güneş ışığı altındayken dahi ekranda rahatça çalışabiliyor. Toplam 14.5 saat pil ömrü ve güçlü Intel® Atom™ işlemci ile Samsung NC215S sınırsız taşınabilirlik sunuyor.

Haberin galerisi için tıklayın.

Samsung Electronics Türkiye BT Ürünleri Satış ve Pazarlama Müdürü Barış Kestep yeni Netbook modeli ile ilgili yapmış olduğu açıklamada; "Samsung çevreye duyarlı ürünlerde yenilikçi özelliklere yer vermeye büyük önem veriyor. Bu bağlamda da şirket olarak dünyanın güneş enerjisi ile çalışan ilk 10’’ ekranlı Netbook PC modelini pazara sunmaktan dolayı mutluyuz. NC215S, Samsung’un süregelen yenilikçiliğini; üstün performans, kolay taşınabilirlik ve müşteri memnuniyetine verdiği değeri, açıkça ortaya koyuyor." dedi.

Bırakın Güneş Parlak Işıklarını PC’nizin Üzerine Yansıtsın

NC215S’in ön yüzünde entegre bir solar panel bulunuyor. Bu panel Netbook’un güneş ışığına maruz kaldığında otomatik olarak şarj olmasına olanak tanıyor. İki saat güneş enerjisiyle şarj olan Netbook ile karbon ayak izi en aza indirgeniliyor ve böylece hem çevreye duyarlı hem de  maliyetlerde etkin bir kullanım sağlanıyor.

Kolay taşınabilecek şekilde tasarlanan NC215S’in PowerPlus pili bir kez tamamen şarj olduktan sonra 14.5 saate kadar dayanıyor. Bu da sürekli hareket halinde olan kullanıcılar için daha fazla özgürlük anlamına geliyor.

Samsung’un PowerPlus pili "Akıllı Şarj Teknolojisi"ni kullanıyor ve pilin ömrünü normal pillere oranla üç kat uzatıyor. Bu şekilde üç yıllık bir süre zarfında 1.000 kez şarj oluyor. Akıllı şarj teknolojisi ayrıca daha hızlı şarjı mümkün kılarak tasarruf sağlıyor ve bu yönü ile de karbon yayılımını azaltıyor.

Çevreye duyarlı özellikleri ve ergonomik tasarımından dolayı TCO sertifikasına layık görülen NC215S, optimum kullanım kolaylığı ve performans sunuyor.

NC215S çevreyle ilgili katı standartlara birebir uyuyor, çok az enerji tüketiyor ve geri dönüşüm özelliği taşıyor. Bu özelliklerin yanısıra üstün görüntü kalitesi, düşük gürültü seviyesi sunuyor..

Hızlı çalışma

Samsung’un Hızlı Başlatma teknolojisi Fast Start, Netbook’un anında açılmasını mümkün kılıyor; bu şekilde kullanıcı açma düğmesine bastıktan ya da ekran kapağını açtıktan yalnızca birkaç saniye sonra Netbook çalışmaya başlayabiliyor.

Yenilikçi karma bekleme modu, bekleme modunun hızlı başlatma özelliğini, hazırda bekletmenin stabilite özelliği ile biraraya getiriyor; böylece kullanıcı sistemin yeniden başlatılması için 30-60 saniye beklemek zorunda kalmıyor.

Netbook’un güneş enerjisiyle şarj olabilen piline, küçük boyutlu olmasına ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın, performanstan kesinlikle ödün verilmemiş. NC215S’te güçlü, çift çekirdekli Intel Atom işlemcinin yanısıra, Intel GMA grafik işlemci yer alıyor.

Bu işlemci hızlı ve duyarlı bir deneyim ile benzersiz bir mobil bilgi- işlem performansı sunuyor. Intel Atom işlemci yüksek oranda etkin enerji kullanma özelliğine sahip.

Bu özelliği de pil ömrünün daha verimli kullanılmasını ve hareket halindeyken kullanım süresini uzatmayı mümkün kılıyor.

İşlemci ayrıca ideal eğlence deneyimi sunmak için Adobe Flash teknolojisi gibi YouTube tarzı multimedya web sitelerinde kullanılan video teknolojilerini ve uygulamaları destekliyor.

Beklet-ve Şarj Et USB portu, akıllı cep telefonları ve MP3 oynatıcılar gibi taşınabilir cihazları, Netbook bekleme modundayken ya da kapalıyken dahi şarj edebiliyor. Eğer pil bitmişse bile NC215S güneş enerjisi ile şarj olurken bu tür cihazları şarj etmeye devam edebiliyor.

Kolay Kullanım

Samsung’un SuperBright, yansıma yapmayan ekranı sayesinde NC215S Netbook, hangi koşullar altında olunursa olunsun berrak ve net görüntü sunuyor. Rakiplerine oranla %50 daha yüksek olan cihazın 300nit parlaklık oranı, renklerin daha canlı, metinlerin de çok daha net görümesini sağlıyor. Yansıma önleyici teknoloji sayesinde kullanıcılar gözleri yorulmadan çok daha uzun süre çalışabiliyor.

Ekonomik ve çevreye duyarlı özelliklere sahip olmasına karşın NC215S ekran boyutundan ödün vermeden şık ve hafif olma özelliğini de taşıyor. 10.1 boyutundaki ince ekran, görüntüleme deneyimini zenginleştiriyor ve küçük ebadı sayesinde de rahatça taşınabiliyor.

Klavyedeki tuşlar arasındaki ideal mesafe sayesinde kullanıcılar daha az hatayla, daha hızlı yazabiliyor ve bileklerini daha az zorluyor. Ayrıca tuşlar arasında kir de birikmediğinden çok daha hijyenik bir ortam sağlanmış oluyor.

En talepkar mobil kullanıcılara dahi hitap edecek şekilde tasarlanan NC215S yalnızca 1.32 kg. ağırlığında ve rahatça her yere taşınıyor. Sık seyahat edenler ve seyahat halindeyken de sıklıkla bilgisayar kullananlar için Netbook’un Samsung Duracase yüzeyi, çiziklere karşı dayanıklılık sunuyor ve günlük olağan kullanımın neden olabileceği aşınma ve eskimeye karşı koruma sağlayarak, Netbook’un dış yüzeyinin yeni kalmasına yardımcı oluyor.

Samsung NC215S Ağustos ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Haber 7

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme