Piliniz Çabuk Bitmesin!

Bilgisayar
Diz üstü bilgisayar için pil yönetimi son derece kritik bir konu ama ne yazık ki Windows’un bu konuda sunduğu araç pek pratik değil. Neyse ki BattCursor adlı kullanımı son derece kolay olan ve d...
EMOJİLE

Diz üstü bilgisayar için pil yönetimi son derece kritik bir konu ama ne yazık ki Windows’un bu konuda sunduğu araç pek pratik değil. Neyse ki BattCursor adlı kullanımı son derece kolay olan ve dilediğiniz her türlü ayarını basit bir şekilde kişiselleştirebileceğiniz ücretsiz bir araç var.

Windows 7 ve Vista için geliştirilmiş olan BattCursor, pil kullanım koşullarınından, sistem çubuğunda yer alan uygulama simgesinin görüntüsüne kadar her konuda kontrolü size bırakıyor. Bu program ile imlecin pil durumunu göstermesini bile sağlayabilirsiniz. Hatta dilerseniz, pil seviyesi belirttiğiniz düzeye düşünce, güç profilinin "dengeli" ya da "Güç tasarrufu" moduna otomatik olarak geçmesini bile sağlayabilirsiniz. Bu sayede, laptop’unuzun kalan pil ile çok daha uzun çalışmasını sağlamanız mümkün.

Görünümlerde Aero Glass özelliğini de destekleyen BattCursor bu sayede pilin o anki durumunu, cihazın ne kadar süre sizi idare edebilecek şarja sahip olduğu ve o anda ne kadar pil kullanıldığını son derece şık bir ara birim yardımıyla iletiyor.

Pil kullanım tercihlerinizden, uyarı mesajlarının rengine kadar programla ilgili her şeyi dilediğiniz gibi değiştirmenize olanak veren bu faydalı aracı şu adresten indirebilirsiniz.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme