Nokia bugün ilk tabletini tanıtacak!

Bilgisayar
Apple ile Nokia aynı gün yılın son büyük ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Nokia Abu Dabi’de birçok ürün tanıtacak, bunların arasında phablet ve ilk Nokia tablet de var. Apple’ın bu yılın başında tan...
EMOJİLE

Apple ile Nokia aynı gün yılın son büyük ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Nokia Abu Dabi’de birçok ürün tanıtacak, bunların arasında phablet ve ilk Nokia tablet de var.

Apple’ın bu yılın başında tanıttığı yeni Mac Pro ve Mac OS X Mavericks bugünkü etkinlikte tekrar sahneye çıkacak ve ardından da satışa sunulacak. Bunların yanı sıra yeni Apple TV’nin, Intel Haswell işlemci ile çalışan Mac Mini’nin ve yeni iPod’un da tanıtılması bekleniyor. Ne yazık ki söylentiler dahi iWatch’tan ümidini kesmiş durumda.

Nokia cephesinde ise ilk phablet ve tablet heyecanı yaşanıyor. Nokia CEO’su Stephen Elop’un Lumia 1520′yi tanıtmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu cihazın @evleaks tarafından ulaşılan teknik özellikleri ise şu şekilde Snapdragon 800 işlemci, 6 inç 1080p ekran, 2 GB RAM, 20 MP PureView kamera ve 16 ile 32 GB depolama seçenekleri.

Nokia World etkinliğinde ayrıca giriş seviyesinden Asha 502 ve Asha 503, ileri seviyeden ise Lumia 525 (520′nin bir üst modeli) ve 5 inç ekranından Full HD çözünürlük sunan Lumia 929 sahneye çıkacak.

Nokia tablet: Lumia 2520!

Adının Lumia 2520 olacağı söylenen tablet de bugün Apple’ın yeni iPad’inin karşısına çıkacak. Windows RT 8.1 işletim sistemiyle çalışacak olan Lumia 2520, dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye, 2 GB belleğe, 10,1 inç Full HD ekrana, 32 GB depoalama alanına ve 6,7 MP kameraya sahip olacak. 

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme