Microsoft’tan uygun fiyatlı Windows

Bilgisayar
Windowslu bilgisayar ve tabletlerin fiyatlarının bir kısmı kullanılan işletim sistemine ödenen bedeli de içeriyor. Kâr marjlarının giderek düştüğü sektörde ücretsiz işletim sistemli cihaz sayısının ar...
EMOJİLE

Windowslu bilgisayar ve tabletlerin fiyatlarının bir kısmı kullanılan işletim sistemine ödenen bedeli de içeriyor. Kâr marjlarının giderek düştüğü sektörde ücretsiz işletim sistemli cihaz sayısının artması Microsoft’a yeni bir adım attırdı.

Yazılım devi Microsoft, Windows 8.1 with Bing işletim sisteminin fiyatını düşürüyor. Uygun fiyatlı yeni işletim sistemi önümüzdeki ay Tayvan’ın Taipei şehrinde düzenlenecek Computex fuarında tanıtılacak.

Firmanın bu adımla daha uygun fiyatlı cihazlar üretilmesine katkıda bulunacağı düşünülüyor. Windows 8.1 with Bing’in normal Windows 8.1’den en önemli farkı, tarayıcı Internet Explorer için standart arama motorunun Bing olması.

Yeni işletim sistemi özellikle uygun fiyatlı tabletlerin üretim maliyetlerini daha da azaltmak için kullanılacak. Microsoft’un yaptığı açıklamaya göre bazı üreticiler bu işletim sistemiyle beraber Office 365’in 1 yıllık ücretsiz kullanımını da sunacak.

Fiyat belli değil

Microsoft, bu özel işletim sisteminin fiyatı ile ilgili bilgi vermedi. Ancak firma, 250 doların altında fiyatla satılan cihazlardan işletim sistemi bedeli olarak aldığı 50 dolarlık rakamı geçen Şubat ayında 15 dolara düşürmüştü. Piyasada satılmayan Windows 8.1 with Bing sadece bilgisayar üreticilerine cihazlarına standart olarak yüklenerek kullanılıyor.

Hedef ucuz Android tabletler

ABD’li yazılım devi Microsoft bu hamlesiyle 300-400 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Android işletim sistemli tabletleri hedef alıyor. Windows işletim sistemi kullanan tabletlerin fiyatları Türkiye pazarında 700-800 TL’den başlıyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme