Manş Denizi Canavarı Bulundu

Bilgisayar
İngiliz bilim adamları, Manş Denizi sahillerinde yaptıkları araştırmada, 200 milyon yıl önce öldüğü sanılan efsanevi ‘Loch Ness Canavarı’ türü yaratık keşfetti. Tarih öncesine deniz canava...
EMOJİLE

İngiliz bilim adamları, Manş Denizi sahillerinde yaptıkları araştırmada, 200 milyon yıl önce öldüğü sanılan efsanevi ‘Loch Ness Canavarı’ türü yaratık keşfetti.

Tarih öncesine deniz canavarına ait kalıntılar, İngiltere’nin güneyinde bulunan Lyme Regis’in ünlü ‘Dinazorlar Sahili’nde bir kez daha su yüzüne çıktı. Fosil avcısı Tracey Marler ve fosil uzmanı Chris Moore tarafından Monmouth Sahili’nde bir kayanın altında bulunan kalıntılar, ilk başlarda dev bir yap-bozu andırıyordu.
Çok sayıda kemikten oluşan dev ‘yap-boz’u bir araya getirmek için aylar süren çalışmalar yürüten arkeologlar, çalışmalar sonunda kemiklerin 12 feet uzunluğunda ‘Plesiosaur‘ (Yaklaşık 14 metre uzunluğunda (46 metre) ve 2000 kilo üzerinden ağırlığında bir deniz canlisı) türü bir deniz canlısına ait olduğunu ortaya çıkardı. Yüzde 70’i tamamlanan dev canavar iskeletinin, Lyme Regis Müzesi’nde sergileneceği belirtildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur