MacBook’un katili bulundu: Crome!

Bilgisayar
Apple’ın yeni MacBook Air’lerinin bir kısmında sorun yaşanıyor. İnternet devi Google, Mac’lerdeki sorunun Chrome’dan kaynaklandığını itiraf etti.  Google, Chrome yüzünden ...
EMOJİLE

Apple’ın yeni MacBook Air’lerinin bir kısmında sorun yaşanıyor. İnternet devi Google, Mac’lerdeki sorunun Chrome’dan kaynaklandığını itiraf etti. 

Google, Chrome yüzünden çöken MacBook Air’lerin bu nedenle sık sık yeniden başlatılması gerektiğini kaydetti.
 
Chrome, yeni MacBook Air’lerdeki kernel panic dosyalarıyla sorun yaşıyor ve Chrome kendini kapatıp yeniden açacağına bilgisayarın tamamının resetlenmesi gerekiyor. Google’a göre Chrome çökmelerin ana kaynağı; ancak problemin doğrudan Apple’ın MacBook Air sürücülerinin yol açtığının altını çiziyor. Yani bu sorunun üstesinden gelecek isim Google’a göre sadece Apple olabilir.
 
Google’dan yaşanan problemle ilgili yapılan açıklamada Chrome tarayıcı altında bazı grafik kaynaklarının problem yarattığı ve bunun Mac OS X’teki bir kısım çizim eklentilerinin tetiklediğini dile getirdi.
 
Google, sorunun düzelmesi için Chrome’a özel bir yama yayınlarken, yama kernel panic dosyasında sorun çıkaran Chrome’un bu özelliklerinin kapatıldığı belirtildi.

Borsagündem

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme