Jüpiter’de Yaşam Var mı?

Bilgisayar
Arizona Üniversitesi‘nde görevli Amerikalı gezegen bilimcisi Richard Greenberg‘in araştırmaları sonunda Jüpiter gezegeninin buzullardan oluşan uydusu "Avrupa"da yaşam olasılığını...
EMOJİLE

Arizona Üniversitesi‘nde görevli Amerikalı gezegen bilimcisi Richard Greenberg‘in araştırmaları sonunda Jüpiter gezegeninin buzullardan oluşan uydusu "Avrupa"da yaşam olasılığının çok yüksek olduğu belirtildi.

Jüpiter gezegeninin buzullardan oluşan uydusu "Avrupa"da yaşam olasılığının çok yüksek olduğu açıklandı.

Alman Frankfurter Rundschau gazetesinin internet sayfasında yer alan bir habere göre, Avrupa’daki büyük buzulların altında, bol oksijen içeren dev bir okyanusun bulunduğu tahmin ediliyor.

Arizona Üniversitesi‘nde görev yapan Amerikalı gezegen bilimcisi Richard Greenberg’in, Avrupa ayında mevcut olan şartlar altında yaşam olmasına kesin gözüyle baktığı belirtildi.

Greenberg‘in araştırmaları sonucunda, Avrupa‘daki buzulların altında bulunan okyanusun, bugüne kadar tahmin edilenden daha fazla oksijen içerdiğinin tahmin edildiği, bu durumda bu okyanusta sadece mikroskobik küçük canlıların değil, küçük boyda balık cinsi hayvanların yaşamasının da mümkün görüldüğü kaydedildi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme