İşte yıkanabilir klavye!

Bilgisayar
Bilgisayarların hayatımıza girmeye başlamasının ardından klavyedeki kir ve mikroplar bu konuda hassasiyeti bulunan insanların en büyük kabusundan biri oldu. Bazen bir kaç saat vakit ayırıp tuşları tek...
EMOJİLE

Bilgisayarların hayatımıza girmeye başlamasının ardından klavyedeki kir ve mikroplar bu konuda hassasiyeti bulunan insanların en büyük kabusundan biri oldu. Bazen bir kaç saat vakit ayırıp tuşları teker teker temizlenmeye kalkılan kirli klavyelerin son durağı genellikle çöp kutusu oluyordu.

1981 yılında İsviçre’de kurulan Logitech firması yeni ürettiği yıkanabilir klavye ile bu kabusa son verecek. K310 olarak adlandırılan klavye su dolu bir kabın içinde veya akan bir musluk altında yıkanabiliyor.

Kasasının altında donatılan direnaj delikleri sayesinde hızlı bir şekilde kuruyan klavye, üretim aşamasında uygulanan lazer baskı UV kaplama sayesinde ise uzun yıllar yeni görünümünü koruyor. Yalnız bu klavye kablolu olduğu için yıkama işlemi esnasında USB konektörüne su kaçırmamak ve kuru tutmak için çaba göstermelisiniz.

İlk olarak Ekim ayında ABD’de piyasaya çıkacak yıkanabilir klavyenin 40 dolar olacak.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme