İşte Retina ekranlı MacBook

Bilgisayar
Geçtiğimiz hafta 13 inçlik MacBook’un sızdırılan haberleri Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Sanılanın aksine retina ekranlı olmayan model çok fazla yenilik barındırmıyordu. Ancak...
EMOJİLE

Geçtiğimiz hafta 13 inçlik MacBook’un sızdırılan haberleri Apple hayranlarını hayal kırıklığına uğratmıştı. Sanılanın aksine retina ekranlı olmayan model çok fazla yenilik barındırmıyordu. Ancak dün Apple’ın WWDC 2012 etkinliğinde tanıtılan 15 inçlik MacBook Pro, retina ekranıyla hayranlarının gönlünü tekrar kazandı.

2880×1880 piksel çözünürlüğe sahip 15.4 inçlik MacBook Pro 220 ppi değerine sahip.

Bu özelliğiyle dünyanın en yüksek çözünürlüğe sahip bilgisayarı yüksek kontrastlı ve mat kaplama ile gelecek. Böylece güneş ışığı altında bile bu dizüstü bilgisayar çok rahat bir kullanım ve görüş sağlayacak.

Yeni MacBook Pro’yu sadece ekranı cazip kılmıyor. Ivy Bridge Core i7 2.7 GHz’lik işlemcide 4 çekirdek bulunuyor. MacBook Pro’nun grafik işlemcisi ise Nvdia’ın yeni nesil mimarisi Kepler kullanılarak inşa edilen GT 650.

Yeni MacBook Pro’nun 720 p HD FaceTime kamerası, multi touch destekli cam touchpad, arkadan aydınlatmalı klavye ve çift mikrofon bulunuyor.

Bugünden itibaren Amerika’da satışı başlanan MacBook Pro, WWDC etkinliğinde tanıtılan Mountain Lion işletim sistemiyle karşımıza çıkmayacak. Ancak Mountain Lion çıktığında MacBook Pro kullanıcıları ücretsiz olarak yeni işletim sistemine geçiş yapabilecekler.

2199-2799 dolar aralığında satılması beklenen MacBook Pro2lar 18 mm kalınlığında ve 2 kg ağırlığında.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme