İşte ilk dokunmatik ultrabook

Bilgisayar
Intel’in Ultrabook segmentine kazandıracağı bir süredir iddia edilen tablet PC konsepti Lenovo ile hayat buldu. Fuarda tanıtılan IdaePad Yoga, Ultrabook iken ekranı dönerek dokunmatik bir tablet...
EMOJİLE

Intel’in Ultrabook segmentine kazandıracağı bir süredir iddia edilen tablet PC konsepti Lenovo ile hayat buldu. Fuarda tanıtılan IdaePad Yoga, Ultrabook iken ekranı dönerek dokunmatik bir tablet haline geliyor.

Yoga ayrıca ters çevrilerek bir hepsi-bir-arada PC olarak da kullanılabiliyor. Modlar arasında geçiş yapmak için bir tuş kombinasyonu belirlenmiş.
13.3 inç boyutundaki Ultrabook üzerinde 13.1 inçlik 1600 x 900 HD+ 10 noktadan dokunmatik ekrana yer verilmiş. Intel Core işlemci ailesi, Windows 8 işletim sistemi, 8GB RAM, 256GB SSD, 360 derece yatay dönebilme, 16.9mm incelik, 1.47kg ağırlık, 8 saate kadar kullanım süresi Yoga’nın sunduğu özellikler arasında.

Yoga kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor. Böylece dokunmatik tecrübesi en üst düzeye çıkıyor.

Yoga piyasaya çıkış için Windows 8 işletim sistemini beklemek zorunda. Bu da 2012 ikinci yarısına denk geliyor. Başlangıç fiyatı ise 1199$.

AHaber
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme