İşte dünyanın en güçlü tableti

Bilgisayar
8 çekirdekli 1,9 GHz’lik Exynos işlemci ile çalışıyor ve 3 GB RAM’i var. Bu özelliklerden yola çıkarak Galaxy Note 10.1′in şu an piyasada olan en hızlı tablet olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak cih...
EMOJİLE

8 çekirdekli 1,9 GHz’lik Exynos işlemci ile çalışıyor ve 3 GB RAM’i var. Bu özelliklerden yola çıkarak Galaxy Note 10.1′in şu an piyasada olan en hızlı tablet olduğunu söylemek yanlış olmaz. Ancak cihazın bu modelinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda kesin bir şey söyleyemeyiz; ülkemize dört çekirdekli bir modeli gelebilir.

10.1 inçlik ekran 2560x1600p çözünürlük sunuyor. Bu da 300ppi gibi bir piksel yoğunluğu demek

İlginç bir şekilde Note 10.1 yalnızca WiFi’lı olarak geliyor. 3G ve 4G modelleri daha sonra satışa sunulacak ve 8 çekirdekli Exynos işlemci yerine 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 800 işlemciye sahip olacak. Hemen hayal kırıklığına uğrama; bu işlemci Qualcomm’un en iyisi ve Note serisi her zaman performans konusunda son derece başarılıdır.

Bıraksan tableti şaha kaldırabilecek olan donanımların yanı sıra, ekranda da dikkate değer geliştirmeler yapılmış. 10.1 inçlik ekran 2560×1600 piksel çözünürlük sunuyor. Bu da aşağı yukarı 300ppi gibi bir piksel yoğunluğu anlamına geliyor. 8 MP ve 2 MP olmak üzere iki kamerası ve LED flaşı var. Samsung Galaxy Note 10.1′in pilide işi abartmış ve 8220 mAh’lık bir seçim yapmış. 16 GB, 32 GB ve 64 GB’lık modeller satışa sunulacak ve dahili depolama microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilecek. Tıpkı Note 3′te olduğu gibi bu cihazın da arka paneli deri ve Android 4.3 Jelly Bean önyüklü olarak geliyor.

Yeni S-Pen ise başlı başına bir olay. Kalemin tüm özelliklerine buradan ulaşabilirsin. Yeni Galaxy Tab 10.1′in fiyat ve tarih bilgileri açıklanmadı. 

Stuff.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme