İlk Full HD Ultrabook Asus’tan!

Bilgisayar
Ultrabook, ilk kez Intel firmasının oluşturmuş olduğu notebook çeşidi. Intel’in oluşturmuş olduğu bu konsept çeşitli kurallara dayanmaktadır. Intel’in ikinci nesil core işlemcilerinin kull...
EMOJİLE

Ultrabook, ilk kez Intel firmasının oluşturmuş olduğu notebook çeşidi. Intel’in oluşturmuş olduğu bu konsept çeşitli kurallara dayanmaktadır. Intel’in ikinci nesil core işlemcilerinin kullanılmasını zorunlu kıldığı Ultrabook’lar daha yüksek performans ve uzun süreli pil ömrü sunmaktadır. Ayrıca Ultrabook’lar incelik bakımından belirli standartlara oturtulmuştur.

Yine Ultrabook’larda olması gereken kurallardan biri de,SSD depolama birimlerinin kullanılmasıdır. Hızlı açılma süreleri Ultrabook standartları arasında yer almaktadır. Bu konsept oluşturulurken fiyatların 1000 dolar altında olması planlanırken piyasadaki birçok Ultrabook bu sınırın üstüne çıkmıştır. Yine de yeni gelecek ultrabook modellerinde bu fiyat altında ürünler beklenmektedir. Ultrabook’ların, Apple firmasının Macbook Air modeline bir rakip çıkartmak için tasarlandığı söylenebilir. Intel’in Sandy Bridge işlemcileri kullanılır.

Full HD ekran Ultrabook’lara ilk örnek Asus firmasından geldi. Asus’un yeni Zenbook UX31A ve UX21A serisi Ultrabook’ları Full HD ekranlarıyla ilk kez görücüye çıktı. Özelliklerine göre 11,6 inç ve 1920 x 1080 piksel çözünürlükte ekranı bulunuyor ve yeni Ultrabook’lar Intel’in 3. Jenerasyon Core işlemcisine sahip. Tasarım ve boyut olarak eski sürümleriyle aynı özelliklere sahip olan yeni Zenbook’lar yılsonuna doğru piyasada olması planlanıyor. Bu yeni sürümlerin gelmesi ile birlikte Asus’un eski sürümlerinin fiyatlarının indirilmesi bekleniyor.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme