İklim Değişikliğinde Kötü Senaryo

Bilgisayar
Birleşmiş Milletler, araştırmacılar ve uluslararası yardım örgütleri, yapılan araştırmalar sonucunda varılan öngörüye göre iklim değişikliği nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalacak kişilerin say...
EMOJİLE

Birleşmiş Milletler, araştırmacılar ve uluslararası yardım örgütleri, yapılan araştırmalar sonucunda varılan öngörüye göre iklim değişikliği nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalacak kişilerin sayısının her geçen gün artacağını belirtiyor.

Bonn’da düzenlenen BM iklim konferansına katılan uluslararası yardım örgütleri temsilcileri ve iklim uzmanları, 2050 yılına kadar evlerini terk etmek zorunda kalacak kişi sayısının 200 milyona ulaşacağını dile getirdi.

Almanya nüfusunun 2.5 katı olan bu rakamın zorunlu göçe tabi olmamaları için gerekli önlemlerin biran önce alınması gerektiği vurgulanan konferansta BM’nin yardım örgütü CARE‘nin koordinatörü Charles Ehrhart, günümüzde insanların evlerinden ayrılma kararı alırken bunun temel gerekçeleri arasında iklim değişikliğinin doğurduğu nedenlerin giderek yükseldiğini kaydetti.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme