IBM’den Veri Depolamada Üçüncü Nesil Çözümler

Bilgisayar
IBM XIV Depolama Sistemi maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmanın yanı sıra mükemmel performans ve ölçeklenebilirlik düzeyleri sağlayabilen yenilikçi grid mimarisine sahip çok yönlü ve ileri teknoloji ü...
EMOJİLE

IBM XIV Depolama Sistemi maliyetleri ve karmaşıklığı azaltmanın yanı sıra mükemmel performans ve ölçeklenebilirlik düzeyleri sağlayabilen yenilikçi grid mimarisine sahip çok yönlü ve ileri teknoloji ürünü bir disk depolama çözümü olmasıyla dikkat çekiyor.
 
XIV Depolama Sisteminin yeni duyurulan versiyonu, uygulama iş yükleri değişse de herhangi bir adaptasyon gerektirmeyen, otomatikleştirilmiş veri yerleştirme işlevine sahip. Ürünün sanallaştırma ve bilgi işlem kaynaklarının daha akıllıca tahsis edilmesine olanak tanıması ve daha az kaynak kullanma özelliklerini barındırması ise sistemin kullanım oranlarını iyileştiriyor.
 
Uluslararası Teknoloji Grubu’nun araştırmasına göre (International Technology Group, Cost/Benefit Case for IBM XIV) IBM’in üçüncü nesil XIV sistemi, muadilleriyle karşılaştırıldığında yüzde 70’e yakın düşük maliyet oranları sağlayabiliyor. Öte yandan, IBM’in üçüncü nesil XIV Depolama Sistemi ürünü önceki versiyonuna göre dört kat daha hızlı olması ve geliştirilmiş yönetim yazılımı sayesinde kullanımı kolaylaştırıyor. Bu özellikleriyle sistem, şirketlerin daha fazla iş yükünü destekleyebiliyor. Kullanıcıların geri bildirimleri de araştırmayı doğrular biçimde, IBM’in geliştirimi XIV Depolama Sistemi’nin, değerli verileri depolama ve yönetme şekillerini ciddi ölçüde kolaylaştırdığını ve veri depolama ve bilgi işlem yönetimi operasyonlarında bir dönüşüm sağladığını ve önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağladığını belirtiyor.
 
IBM Türk Veri Depolama Sistemleri Platform Lideri Alpay Özer konuyla ilgili olarak "Müşterilerimiz ve Çözüm Ortaklarımız tarafından kabul gören XIV sistemi, IBM depolama ürünleri portföyünün önemli ve temel bir parçasıdır. 2008 yılında IBM, XIV Depolama Sistemini bünyesine kattığından bu yana 4.500’ün üzerinde müşterinin kullandığı bu çözümlerimizin dünya genelinde ve tüm sektörlerde ivme kazanarak geniş çaplı olarak kullanılmaya başlandığını görüyoruz. Yakın geçmişte 1.000’i aşkın yeni müşteri IBM depolama ürünlerine geçiş yaparak rekabet kazanmak üzere IBM XIV ürününü kullanmaya başladı" diyor.
 
Üçüncü nesil XIV sistemi, veritabanı, e-mail, çevrimiçi işlem yürütme ve Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) uygulamaları da dâhil olmak üzere çeşitli uygulamaların depolama performansını iyileştirici özellikler içeriyor. Tamamen sanallaştırılmış grid mimarisine sahip XIV sistemi, sanallaştırılmış sunucu ortamları için ideal bir depolama çözümü sağlıyor. Örneğin, IBM’in XIV sistemleri yaygın bir sunucu sanallaştırma ve bulut bilişim platformu olan VMware iş yüklerinin yüzde 70’inden fazlasını destekleyebiliyor ve "Yoğun Veriler" olarak adlandırılan artan hacimlerdeki bilgilerin işlenmesi konusunda yüksek başarı oranlarına sahip olduğu görülüyor.
 
IBM’in XIV Depolama Sisteminin özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için http://www.ibm.com/systems/storage/disk/xiv/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Zaman

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur