IBM PC’ler 30 Yaşında!

Bilgisayar
Yarın, IBM PC’lerin piyasaya sürülüşünün 30. yıl dönümü olacak. Her ne kadar IBM PC’ler bilinen ilk kişisel bilgisayarlar olmasa da bugün kullandığımız bilgisayarların tasarımına yön verdi...
EMOJİLE

Yarın, IBM PC’lerin piyasaya sürülüşünün 30. yıl dönümü olacak. Her ne kadar IBM PC’ler bilinen ilk kişisel bilgisayarlar olmasa da bugün kullandığımız bilgisayarların tasarımına yön verdiği için oldukça büyük bir öneme sahip. IBM artık kişisel bilgisayar üretmiyor olsa da Microsoft, otuzuncu yılı kutlamayı planlıyor.

Microsoft Şirket İlişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Frank Shaw, blog’unda IBM PC’lerin Microsoft MS-DOS işletim sistemiyle piyasaya sürülmesi ve Microsoft’un hızlı büyüyüşünün bu şekilde başladığını yazdı.

MS-DOS da tıpkı IBM PC’ler gibi tarih olsa da, Microsoft bugün hala Windows adı altında PC’ler için işletim sistemi geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz otuz yıl boyunca Microsoft’un piyasanın lideri olduğunu belirten Shaw, "Önümüzdeki 30 yıla baktığımızda, endüstrinin lideri olmaya ve dünya üzerindeki milyarlarca insana teknoloji getirmeye devam edeceğiz" dedi.

ShiftDelete.Net
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme