Google’dan Rekor Ciro Açıklaması

Bilgisayar
Google’dan yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan 3 ay boyunca tam 9.02 milyar dolarlık bir ciro elde edildi. Geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığından %32’lik bir...
EMOJİLE

Google’dan yapılan açıklamaya göre bu yılın ikinci çeyreğini kapsayan 3 ay boyunca tam 9.02 milyar dolarlık bir ciro elde edildi. Geçen senenin aynı dönemi ile kıyaslandığından %32’lik bir artışa tekabül eden bu rakamı açıklayan CEO Larry Page 9 milyar doları aşarak bir rekora imza attıklarını söyledi.

Aynı dönemdeki net kar ise 2.51 milyar dolar olarak gerçekleşti. Geçen senenin ikinci çeyreğinde net kar 1.84 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, Google bu cironun %69’unu kendisine ait sitelerden elde ederken, geriye kalan kısmı farklı kanallardan elde etti.

Ayrıca bir diğer önemli nokta da operasyon giderlerinin 1.99 milyar dolardan 2.97 milyar dolara çıkmış olması.

Rakamları açıklayan Larry Page ayrıca her gün Android kullanan 550.000 yeni cihazın kullanıma girdiğini açıkladı. Geçen ay bu rakam 500.000 olarak açıklanmıştı.

Android Market’ten indirilen uygulama sayısı da toplamda yaklaşık 6 milyara ulaştı.

Anlaşılan o ki Google’ın sektördeki hâkimiyeti giderek büyüyor ve arama motoru devi adeta bir para basma makinesinden daha hızlı çalışıyor.

ShiftDelete.Net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur