Google’dan 3D çekim yapan tablet

Bilgisayar
Wall Street Journal’ın (WSJ) verdiği bilgiye göre, 7 inç ekran genişliği olacak tabletin arkasında çift kamera, kızılötesi derinlik sensörleri yer alacak. Cihaz, çeşitli nesnelerin 3D görüntüler...
EMOJİLE

Wall Street Journal’ın (WSJ) verdiği bilgiye göre, 7 inç ekran genişliği olacak tabletin arkasında çift kamera, kızılötesi derinlik sensörleri yer alacak. Cihaz, çeşitli nesnelerin 3D görüntülerini elde edecek yazılım bulunduracak.

Konuya yakın kaynakların gazeteye verdiği bilgiye göre, 3D görüntü çeken tablet, Google’ın her biri kendine özgü Android tabanlı mobil cihazlar üretmeyi amaçlayan Project Tango programında yer alıyor. Google’ın Şubat ayında açıkladığı program, şirketin Gelişmiş Teknolojiler ve Projeler birimi (ATAP) tarafından yürütülüyor.

WSJ’ye konuşan kaynaklar, Project Tango kapsamında ilk olarak kullanıcının bulunduğu bölgenin 3D haritasını çıkaran 5 inç bir akıllı telefon üzerinde çalışıldığını belirtti. Google, geliştirdiği akıllı telefonlarla kullanıcılar için attıkları her adıma kadar yönlendirme yapacak harita uygulaması ve çok daha gelişmiş oyun hizmeti sunmayı amaçlıyor.

ATAP teknik ekibinin başındaki Johhny Lee, Şubat ayında basına yaptığı açıklamada, ‘insanların günlük hayatlarında 3D dünyadaki fiziksel öğeleri kullanarak hareket etmesi özelliğini mobil cihazlara kazandırmak istediklerini ve algı yeteneklerini ekran genişliğinin ötesine çıkarmak istediklerini’ söylemişti.

BBC’nin 3D tablet hakkında verdiği habere göre, Google’ın 3D akıllı telefonu ve tableti Haziran ayında düzenlenecek geliştiriciler konferansında tanıtılacak. BBC, geliştiricilere 200 adet prototip dağıtılacağını ve yapılan değerlendirmelerin ardından son halini alacak ürünlerin son kullanıcıya sunulacağını belirtti.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme