Google Chrome’lu Tabletler mi Geliyor?

Bilgisayar
Acer ve Samsung tarafından üretilen ilk Chromebook’lar firmanın ilk Chrome OS temsilcileri. Chrome OS, temel olarak mobil bilgisayarlar için tasarlanmış bir işletim sistemi. Bulut tabanlı olduğu...
EMOJİLE

Acer ve Samsung tarafından üretilen ilk Chromebook’lar firmanın ilk Chrome OS temsilcileri.

Chrome OS, temel olarak mobil bilgisayarlar için tasarlanmış bir işletim sistemi. Bulut tabanlı olduğundan internet bağlantısına muhtaç ancak çok düşük donanımlarla bile çalışabiliyor. Bu sebeple Windows işletim sistemleri Netbook’lara ciddi bir alternatif olabilir. İlk Chromebook’lar oldukça ince ve hafif tasarımlarının yanında 400 Dolar altındaki fiyatlarıyla dikkat çekiyor.

Chromebook’ların şimdilik pazarda ciddi bir etki yaratmadığı ortada. Oldukça az sayıda ülkede satışa sunulması bunda önemli bir etken. Ayrıca birçok kişi de Chromebook’ların Netbook’lardan daha faydalı olacağına henüz ikna olmadı.

Ancak Google’ın Chrome OS planları Chromebook’larla sınırlı olmayabilir. Daha önce bazı resimleri internete düşen tablet uyumlu Chrome OS, şimdi de bir videoda göründü. François Beaufort adında bir geliştirici tarafından hazırlanan video, tabletlerde çalışabilecek Chrome OS arayüzünü gösteriyor.

Google şimdiye kadar Chrome OS’un tablet desteği konusunda bir yorumda bulunmadı. Ancak firmanın dokunmatik ekran desteği konusunda planları olduğu söyleniyor. Tabii Android 3.0 serisi tabletler varken neden ikinci bir tablet işletim sistemine ihtiyaç duyulduğu bir soru işareti. Belki de dokunmatik ekranlı Chromebook’lar ya da kurumsal pazara hitap eden Chrome tabletler gelebilir.

Mynet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme