Firefox 6 Kapıyı Çaldı!

Bilgisayar
Mozilla, Firefox’un geliştirilme sürecini hızlanırmak konusundaki kararlılığını sürdürüyor. MozillaWiki’de yapılan duyuruya göre Firefox 6, 5 Temmuz 2011 tarihinde beta aşamasına girecek. ...
EMOJİLE

Mozilla, Firefox’un geliştirilme sürecini hızlanırmak konusundaki kararlılığını sürdürüyor. MozillaWiki’de yapılan duyuruya göre Firefox 6, 5 Temmuz 2011 tarihinde beta aşamasına girecek.

Firefox’un final sürümünün henüz yayınlandı, ancak birkaç gün sonra Firefox 6 beta aşamasına geçmekle kalmayacak, aynı gün Firefox 7 de "Aurora" adlı geliştirme aşamasına geçecek.

Mozilla, aynı geliştirme mantığını ünlü e-posta istemcisi Thunderbird’de de uyguluyor. Resmi Thunderbird blog’unda beşinci sürümde yapılacak RSS beslemeleri, ek dosya yönetimi, pencere haline getirilebilen sekmeler gibi yeniliklerden bahsediliyor.

Mozilla, Firefox için otomatik güncelleme sunmuyor ve bu tercihi kullanıcıya bırakıyor. Ancak güncellemelerin açıklardan korunmak için yüklenmesi gerekiyor. Firefox 4’den sadece üç sonra Firefox 5’in yayınlanması ile Mozila Firefox 4’e verilen desteğin sona erdiğini açıklamıştı.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme