Fifa 2012’de Süper Lig Var mı?

Bilgisayar
30 Eylül’de raflardaki yerini alacak FIFA 2012’nin en büyük özelliği, güçlü savunma. FİFA 2012 NELER GETİRECEK? Merakla beklenen dünyanın en çok satan oyunlarından olan FIFA 2012’nin...
EMOJİLE

30 Eylül’de raflardaki yerini alacak FIFA 2012’nin en büyük özelliği, güçlü savunma.

FİFA 2012 NELER GETİRECEK?

Merakla beklenen dünyanın en çok satan oyunlarından olan FIFA 2012’nin preview versiyonunu Türkiye’de ilk Radikal oynadı. 30 Eylül’de raflardaki yerini alacak FIFA 2012’nin en büyük özelliği, güçlü savunma.

EN DEĞERLİ OYUNCU ALEX

Böylece daha önce oyunda sadece Galatasaray’ın bulunacağı söylentilerine de nokta konulmuş oldu. Süper Lig’in en değerli oyuncusu 100 üzerinden 84 puan ile Alex De Souza. FIFA takımların kalitelerini 5 üzerinden yıldız vererek değerlendiriyor.

Bu değerlendirmede Beşiktaş ve Fenerbahçe 4 yıldız, Galatasaray ise 3.5 yıldız aldı. Gelelim oyunun detaylarına.

2000 RUHU

FIFA 2012’de bu sene defans yılı. Bir nevi 2000 ruhlu Galatasaray’ın taktiği hâkim. Rakibinizin üzerine pres yapıp arkada boş alan bırakmadan rahatlıkla müdafaa yapabiliyorsunuz.

Eklenen ‘contain’ özelliği ile rakibinizin çevre kontrolü yapmasına müsaade etmeden topu alabiliyorsunuz. Bu özellikle birlikte artık topsuz alanda rakibi pas tuşu ile takip etmenin geçerliliği kalmıyor. İki oyuncuyu kontrol edip birine alan daralttırırken diğerine pres yaptırabiliyorsunuz.

"SALDIRIN, SALDIRIN"

12. adam yeni oyunda yaptığı tezahüratlarla bugüne kadarki benzer oyunların tamamını geride bırakıyor. Türk takımları maç yaptığında, ‘Saldırın saldırın saldırın, bu taraftar için saldırın’ sloganı duyuluyor. Oyunda hücum ise eski oyunlardan pek de farklı değil. Top cambazlığını kıvırabilirseniz bu sizin için iyi bir avantaj.

Ara paslarınız ise defansla çok rahat bir biçimde kesilebiliyor. Tek oyuncuyu yönettiğiniz ‘Be a Pro modu’ ise FIFA 2011 ile aynı. EA buraya fazla özen göstermemiş. Yüz modellemeleri ise rakip oyunların yanında yine sönük kalıyor. Pastel renkler yüzlerde fazla hâkim. Grafikler önceki seri ile hemen hemen aynı.

Oyunun ana mönüsü sade bir tasarıma sahip. Taktik menüleri ise dinamik. Career modu hiç olmadığı kadar çeşitli. İster sadece menajer oluyorsunuz, isterseniz menajer oyuncu veya sadece oyuncu. Özetle FIFA 2012 bu sezona çok sıkı hazırlanmış.

Radikal

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme