Ergonomik Monitörler Görücüye Çıktı

Bilgisayar
LCD moniterlerinin üreticisi MMD, yeni inovasyon ve monitor teknolojilerini 2-7 Eylül 2011 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen IFA Tüketici Elektroniği Fuar’ında sergiledi. Şirke...
EMOJİLE

LCD moniterlerinin üreticisi MMD, yeni inovasyon ve monitor teknolojilerini 2-7 Eylül 2011 tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen IFA Tüketici Elektroniği Fuar’ında sergiledi. Şirketin sunduğu en önemli yeniliklerden ErgoSensor teknolojisi ekran başında çalışmayı daha ergonomik ve rahatlatıcı hale getiriyor. Tanıtılan yeni monitörlerde Lightframe özellikle Moda serisi tasarımıyla dikkat çekerken, üç boyutlu görüntü deneyimi sunan 3D oyun monitörü ise bilgisayar oyunu meraklılarına yeni bir deneyimin kapılarını açıyor.

MONİTÖR KULLANICISINA ERGONOMİ EĞİTİMİ VERİYOR
"ErgoSensor" teknolojisine sahip yeni Philips’in monitörleri fuarda ilk kez görücüye çıktı.ErgoSensor teknolojisi, kullanıcının ekran önünde vücut pozisyonunu ergonomik şekilde ayarlamasını sağlıyor. İşlemcili bir CMOS kamera ile donatılan monitör kullanıcının ekran karşısındaki postürünü yüzünün monitöre göre olan konumundan tespit ederek belirliyor. Bu yolla elde edilen görüntüler, insan ve çevre ortamı arasındaki etkileşim üzerine geliştirilen yazılıma sahip bir uygulama tarafından analiz ediliyor. Uygulama daha sonra kişiye duruş şekli veya ekran önünde geçirdiği zaman hakkında yaptığı önerilerle, yorgunluk, sırt ağrısı ve ekran önünde çalışmayla ilgili diğer pek çok sağlık sorununu önlemeye yardımcı oluyor.

BAŞARILI TASARIM
IFA’da gün yüzüne çıkan bir diğer model ise Philips Moda serisinin özel LightFrame teknolojisi ile donatılmış yeni üyesi oldu. Rahatlatıcı bir mavi ışık yayan LightFrame çerçevesi sayesinde bu montörler, kullanıcının görme duyusunu harekete geçiriyor. LightFrame ile donatılan zarif tasarımlı Philips Moda serisi, 16:9 monitörlere günümüz dijital trendlerini yansıtıyor. Monitörlerin ince ve şık gövdesi ve son derece sağlam alüminyum tabanı, mütevazi bir şekilde ergonomiyi ve zarafeti biraraya getiriyor. Parlak siyah ve beyazın bir arada kullanıldığı tasarımıyla Philips Moda LightFrame serisi, hem ofisler hem de evler için ideal bir alternatif sunuyor.

3D OYUN KEYFİ
IFA’da tanıtılıan bir diğer yeni model olan Philips 27 inç 3D Oyun Monitörü, bilgisayar oyunu keyfini inanılmaz bir deneyime dönüştürmeyi vaadediyor. Kullanıcılar ekran ile birlikte temin edilen "Shutter Gözlük"ü takarak anında üçüncü boyuta girebiliyor. Ek olarak, TouchControl ve SmartImage teknolojileriyle donatılan Philips 3D Oyun Monitörü kusursuz bir teknoloji deneyimi sunuyor.
 

Sabah

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme