Elektriğe İhtiyacı Yok

Bilgisayar
Fujitsu 2011 Tasarım Yarışması’na katılan bu dizüstü bilgisayar tasarımı, içerdiği son model güneş pilleriyle yakın gelecekteki dizüstü bilgisayarların şekillenmesine yardımcı olabilir. Amerikal...
EMOJİLE

Fujitsu 2011 Tasarım Yarışması’na katılan bu dizüstü bilgisayar tasarımı, içerdiği son model güneş pilleriyle yakın gelecekteki dizüstü bilgisayarların şekillenmesine yardımcı olabilir. Amerikalı tasarımcılar Laura Karnath ve Carl Burdick’in elinden çıkan bu tasarım, sürdürülebilir ve çevreci enerjiden sonuna kadar yararlanmayı amaçlıyor.

Geçmişte kullanılan malzemelerden kaçınılarak tasarlanmış dizüstü bilgisayarın ayarlanabilir bir OLED ekranı bulunuyor. Dizüstünün bir kısmı OLED ekrandan meydana gelirken, yatık ya da eğik şekilde kullanılabiliyor. Yandaki görseldeki gibi eğik olarak kullanıldığında ekranın bir kısmı dokunmatik dizüstü klavyesi görünümü alıyor. Dizüstünün diğer tarafında ise güneş pilleri yer alıyor ve cihaz yatık haldeyken şarj oluyor.

Tasarım dizüstünün içerisinde 3D görüntü kaydı sağlayabilen üç kamera, bir 4G adaptör ve ekranın çiziklerden korumak için çizilmeye dayanıklı OLED ekran bulunuyor.

Hürriyet

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku gidermefanustur