Bükülen Ekranlar Ne Kadar Dayanıklı?

Bilgisayar
Samsung, bükülebilir AMOLED ekranlarını geliştirmeye devam ediyor. Samsung mühendisleri bu ekranların ne kadar dayanıklığı olduğunu ölçmek için epey zorlayıcı bir test yapmışlar.   Ekran teknoloj...
EMOJİLE

Samsung, bükülebilir AMOLED ekranlarını geliştirmeye devam ediyor. Samsung mühendisleri bu ekranların ne kadar dayanıklığı olduğunu ölçmek için epey zorlayıcı bir test yapmışlar.
 

Ekran teknolojileri konusunda öncü isimlerden olan Samsung, bükülebilir AMOLED ekranlarını bu sene başında CES fuarında tanıtmıştı.

Ne yazık ki yakın zaman içinde piyasaya çıkması beklenmeyen bu ekranların gelişim süreci halen devam ediyor.Samsung’un teknoloji enstitüsünde bu ekranların dayanıklılığıyla ilgili önemli bir çalışma yapıldı. Uzun zaman içinde katlanıp açılmaya ne kadar dayanabileceğini merak eden mühendisler, ekranı epey zorlu bir testten geçirmişler.

Bükülebilir AMOLED ekranların ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor

Teknoloji sitesi ShiftDelete.Net’in haberine göre, katlandığı zaman iki yanının arasında sadece 1 mm mesafe kalacak şekilde tam 100 bin kez katlanan ekranın orta kısmında hiçbir aşınma ya da izin oluşmadığı tespit edilmiş.

Testin sonucunda ekranda yaşanan tek sorun %6’lık parlaklık kaybı olmuş. Samsung’un bu ekranları ne zaman ticari bir ürün olarak piyasaya süreceği ise bilinmiyor.

(ShiftDelete.Net)

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme