Bu Sevinç Hayal Kırıklığına Dönüşebilir

Bilgisayar
Yeni iPad, 16 Mart’ta piyasaya sürüldüğü ülkelerde tüketicilerin çok büyük ilgisiyle karşılaştı. Ancak Apple mağazalarından yüzü gülerek çıkanlardan bazıları, şimdi hayal kırıklığı içinde ürünle...
EMOJİLE

Yeni iPad, 16 Mart’ta piyasaya sürüldüğü ülkelerde tüketicilerin çok büyük ilgisiyle karşılaştı. Ancak Apple mağazalarından yüzü gülerek çıkanlardan bazıları, şimdi hayal kırıklığı içinde ürünlerini teslim etmek istiyor.

Yeni iPad’i parçalarına ayırdılar

ABD’li iFixit şirketi, yeni iPad’i parçalarına ayırarak tüm parçalarını gözler önüne serdi.

Hayal kırıklığının nedeni, iPad’lerin aşırı ısındığına yönelik şikayetler. Son günlerde birçok teknoloji sitesinde de belirtildiği gibi, yeni iPad’lerin kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra elle tutulamayacak kadar ısındığı ifade edildi.

CNET, Gizmodo ve The Next Web gibi teknoloji sitelerine yağan okuyucu şikayetlerinden bazıları şunlar:

“iPad’imi yeni aldım, görüntü kalitesi ve hızı çok iyi ancak yarım saat kullandıktan sonra aşırı ısınmaya başlıyor. iPad2’de böyle bir sorunla karşılaşmıyordum.”

“64GB, Wi-fi/LTE iPad’im şu an 36 santigrat dereceye ulaşmış durumda… Sol alt köşesinden tutmak çok zor… Kızılötesi termometre ile ölçmeye devam edeceğim.”

“64 GB Wi-fi/LTE iPad aldım. Kullanmaya başladıktan 10 dakika sonra kızılötesi termometre ile ölçtüğümde sıcaklığı 47.2 dereceye çıkmıştı. Aldığım yere geri götürmeyi planlıyorum.”

APPLE’DAN YORUM YOK
The New Web sitesinin bildirdiğine göre, bazı iPad’ler o kadar ısınıyor ki, tabletin ekranında bir hata mesajı beliriyor.

Analistler, iPad’de ortaya çıkan bu beklenmedik durumu, tabletin neredeyse tüm arka panelini kaplayan dev bataryasına ve grafik çipine bağlıyor. Yeni iPad, sahip olduğu Retine Display özelliği ve A5X işlemcisi için çok daha büyük bir bataryaya ihtiyaç duyuyor.

Apple, iPad’lerin aşırı ısınması konusunda henüz herhangi bir açıklamada bulunmadı. İnternetteki bloglarda ise iPad’ın ısınma problemi esprilere neden oldu. The Next Web, “Kullanmadan önce sakinleştirin” yorumunu yaparken, Huffington Post, “Belki de yeni iPad’e Kindle Fire (Ateş) adını vermeliydiler” ifadesini kullandı.

Amazon Kindle Fire, 2011’de iPad’in ardından dünyada en çok satan tablet bilgisayar olmuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme