Bu oyun para basıyor

Bilgisayar
Sonbaharın merakla beklenen oyunu ‘Batman: Arkham City (BAC)’ nihayet raflardaki yerini aldı. Amerika’da 18 Ekim’de satışa çıkan oyun ilk haftasında 4.6 milyon adet kopya sattı...
EMOJİLE

Sonbaharın merakla beklenen oyunu ‘Batman: Arkham City (BAC)’ nihayet raflardaki yerini aldı. Amerika’da 18 Ekim’de satışa çıkan oyun ilk haftasında 4.6 milyon adet kopya sattı. Piyasaya çıktığı ilk haftada dağıtımcı Warner Bros. yapımdan 276 milyon dolarlık bir gelir elde etti.

Oyunun PC versiyonu ise, kasım ayında oyunseverler ile buluşacak. 2009 yazında sessiz sedasız ortaya çıkan Batman Arkham Asylum’un (BAA) başarısından sonra yapımcı Rocksteady dağıtımcı firma olarak İngiliz Eidos’un yerine Amerikan Warner Bros ile anlaştı.

Dövüş sistemine eklenen birkaç yeni hareket oyuna dinamizm katarken, ‘indirilebilir’ karakter Catwoman’ın apayrı bir senaryoya sahip olması da dikkat çekici. Korsancıları üzecek olan bu senaryo sadece oyunun orijinali ile verilen bir kod ile oynanabiliyor.

Senaryo yine Dini’den
Oyunun senaryosunu önceki seriyi de kaleme alan meşhur Paul Dini yazdı. Dini, Marvel ve DC Comics için yıllardır eserler yazıyor. Yazar, Arkham City dünyasına pek çok mega suçlu yerleştirmiş. Joker, Penguin, Mr.Freeze, Poison Ivy(!), Victor Zsasz karşımıza çıkan karakterlerden sadece bazıları. Senaryo temel olarak Batman ve Joker’in ortak bir hastalığa yakalanması genelinde geçiyor. Bu hastalık Bruce Wayne’in üzerinde belirgin bir şekilde hissediliyor. Oyun boyunca bu hastalığa tedavi bulmaya çalışıyoruz.

Akıl hastanesinden devasa şehre
BAA dar bir atmosferde geçiyordu. Akıl hastanesinin içinde bir oraya bir buraya dolaşmak bazı oyuncular için tekrara düşme hissini doğuruyordu. Rocksteady bu eleştirileri yeni oyunda dikkate almış ve devasa bir Arkham şehri inşa etmiş. Geçen seride kulağımıza konuk olan Oracle ise bu seride işi Alfred ile beraber yürütüyor. Diğer bir özlenen karakter Robin ise kısa bir süre için maceramıza ortak oluyor.

Oyunu tekrardan kurtaran bir diğer unsur da yan görevler. Senaryonun sürükleyici havasından bir an çıkıp rahatlamak isteyenlere bu görevler çok iyi gelecek. Oyunun müziklerinde ise Nick Arundel imzası dikkat çekiyor. Arundel oyunun müziklerini Arkham şehrinin planını gördükten sonra yaptığını söylüyor. Tiglon’un Türkiye’ye getirdiği oyunun fiyatı KDV dahil 190 TL.

Radikal
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme