Bilgisayarlar Parmak İziyle Açılacak

Bilgisayar
Zamanımızda insanların kullanması gereken birçok şifresi var ve bunların hatırda tutulması ciddi bir problem oluyor. Yakın zamanda bilgisayarların insanları yüz şekli ve parmak izlerinden tanıyacağı, ...
EMOJİLE

Zamanımızda insanların kullanması gereken birçok şifresi var ve bunların hatırda tutulması ciddi bir problem oluyor.

Yakın zamanda bilgisayarların insanları yüz şekli ve parmak izlerinden tanıyacağı, bu problemin tarihe karışacağı ifade ediliyor. Halen akıllı telefonlarda kullanılan bu özellik, yakında bütün bilgisayarlara yayılacak.

Yazılım devleri Google ve Apple, insanı görünüşü ve dokunuşundan tanıyan akıllı telefonlar sunuyor. Apple, yüz tanıma yazılımını kaydettirmek üzere geçen hafta ABD patent ofisine başvurdu. Artık, iPhone, iPad ya da iPod Touch’ı açmak için sadece aleti yüzünüze tutmanız yetecek. Apple, yüzün tamamının değil yüzde ayırt edicilik bakımından önemli unsurlar olan gözler, ağız ve burun gibi kısımların analiz edileceğini bildirdi.

Google’ın Andriod platformunun kullanıldığı telefonlar da yüz tanıma özelliğine sahip. İnsanlar telefon pin kodları, bilgisayar şifreleri, banka internet şubeleri şifreleri gibi yığınla şifre ile uğraştıkları için yüz ve dokunma tanıma özelliğinin yaygınlaşması insanların hayatına büyük kolaylıklar getirecek. Bilgisayarlara da uygulanarak yaygınlaştırılmasının yanı sıra akıllı telefonlarda uygulanan sistemin biraz daha geliştirilmesine de ihtiyaç var.

Akıllı telefonlarda kullanıcının fotoğrafının ekrana gösterilmesi halinde cihazın çalışmaya başladığı şeklinde şikayetler var.

ahaber.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme