Apple Ona da Çarptı!

Bilgisayar
Apple iki yıl önce iPhone’a ve daha sonra iPad’e gelen tarayıcıdaki bir özelliğin durdurulması için geliştiricisine başvurdu. Burada adı geçen tarayıcı çok kullanılan iCab ve özelliği de J...
EMOJİLE

Apple iki yıl önce iPhone’a ve daha sonra iPad’e gelen tarayıcıdaki bir özelliğin durdurulması için geliştiricisine başvurdu. Burada adı geçen tarayıcı çok kullanılan iCab ve özelliği de JavaScript koduyla hazırlanan modüller.

iCab, Twitter gibi sayfalarla etkileşimi kolaylaştırabilmek için 25 ayrı modülle beraber geliyor ve bu modüller de Javascript kodlarından oluşuyor. Apple’ın modüllerin kaldırılması isteğine olumlu yanıt veren tarayıcının geliştiricisi Alexander Clauss şunları söylüyor; "Apple’ın kararını beğendiğimi söyleyemeyeceğim ve teknik olarak pek mantıklı da gelmiyor. iCab Mobile’daki modüller yer imlerinin bir çeşididir ve yer imlerine Apple tarafından izin veriliyor. Belki modülleri "akıllı yer imleri" olarak adlandırsaydım ve yüklenmelerini çok daha karmaşık yapsaydım Apple benden bunu istemeyecekti. Bu modülleri yükleyebilmenin verdiği harika kullanıcı tecrübesi Apple’da şüphe yaratmış olabilir. Teknik bir bakış açısıyla Apple bu Javascript kodu içeren modülleri indirmeye izin vermiyorsa, kullanıcıların internet sayfalarını da yüklemesini engellemeli çünkü bunlar da Javascript kodu içeriyor."

chip.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme