Ağırlığı 31 gram ama ya fiyatı…

Bilgisayar
Apple’ın Kaliforniya eyaletinin San Jose kentinde düzenlenen lansmanında söz alan pazarlama şefi Phil Schiller, "Bu iPad’in küçültülmüş hali değil, tamamen yeni bir tasarım" dedi...
EMOJİLE

Apple’ın Kaliforniya eyaletinin San Jose kentinde düzenlenen lansmanında söz alan pazarlama şefi Phil Schiller, "Bu iPad’in küçültülmüş hali değil, tamamen yeni bir tasarım" dedi.

iPad Mini’nin kablosuz modellerinin 2 Kasım’da satışa sunulacağını belirten Schiller, daha sonra tüm modellerin "LTE" kablosuz veri ağlarına bağlanacağı kaydetti.

Kalınlığı bir kurşun kalem kadar olan iPad Mini’nin ağırlığı sadece 31 gram. Arkasında ve önünde olmak üzere 2 kameraya sahip iPad Mini’nin ağırlığı, ekranı 24,6 santimetre olan tam büyüklükteki iPad’in sadece yarısı kadar.

Giderek gelişen tablet pazarında Apple, iPad Mini ile "Samsung ve Google" gibi devlere rakip olarak, daha çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. Ancak fiyat skalasıyla rakiplerinin üstünde yer alıyor.

Fiyatı yüksek bulundu

4’üncü jenerasyon iPad’de ekran boyutu 9.7 inçten (24.6cm) 7.9 inçe (20 cm) inerken fiyatı normal iPad’le aynı.
16 GB’lik Wi-Fi’lı model için fiyat 329 dolar olarak açıklandı. iPad Mini’nin bir önceki modelde 652 gram olan ağırlığı da yüzde 53 azalarak, 308 grama düştü.

Kalınlık ise yüzde 23 azalarak 7.2 mm oldu. Rakiplerinin 7 inçlik modellerine iPad Mini ile rakip olan Apple, Amazon ve Google gibi rakiplerinin 199 dolarlık fiyat seviyesine ise inemedi.

Özellikleri

7.2 milimetre kalınlığındaki iPad Mini’de 5 megapiksellik kamera ve 1024 x 768 piksellik ekran çözünürlüğü bulunuyor.

10 saatlik pil ömrü sunan iPad Mini’nin 32 GB’lık modeli 429 dolar, 64 GB’lık modeli ise 519 dolardan satılacak. 4. nesil mobil iletişim teknolojisi LTE bağlantısı için ise her model için ekstra 130 dolar ödemek gerekecek.

Retina ekranlı iPad de tanıtıldı

Apple’ın CEO’su Tim Cook dün iPad Mini’nin yanısıra 4. nesil iPad olarak adlandırılan retina ekranlı iPad’i de tanıttı. 26 Ekim’de ön sipariş verilmeye başlanabilecek olan yeni iPad’lerin 2 Kasım’dan itibaren satışa çıkacağı duyuruldu. Türkiye yine ilk 34 ülke arasına giremedi.

Ayrıca 13 inçlik ve yüzde 20 daha ince olan retina ekranlı MacBook Pro ve 5 mm inceliğinde yeni iMac de tanıtıldı.

CnnTürk

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme