Adobe CS5.5’de Hangi Özellikler Olacak?

Bilgisayar
Yazılım firması Adobe kısa süre önce duyurduğu Creative Suite 5.5 ailesi ile yeni pazarlara yatırım yapmaya başladı. İşte, mobil alt yapılı yeni CS 5.5 sürümü.11/04/2011 11:30Ürün yaşam zincirini iki ...
EMOJİLE

Yazılım firması Adobe kısa süre önce duyurduğu Creative Suite 5.5 ailesi ile yeni pazarlara yatırım yapmaya başladı. İşte, mobil alt yapılı yeni CS 5.5 sürümü.11/04/2011 11:30Ürün yaşam zincirini iki yıl olarak belirleyen Adobe yeni bir Creative Suite için kollarını sıvadı. Kısa süre önce duyurulan CS 5.5 sürümü ile birlikte Adobe stratejik bir karar alarak yeni pazarlara da giriyor.

Firma .5 serileriyle mevcut ürünlere ekstra teknolojik özellikler katarak CS’lerin ürün yaşam döngüsünün uzamasını sağlıyor. Adobe’un yeni Creative Suite teknoloji ise tablet ve akıllı telefonlara yönellik olacak.

HTML 5 desteğine sahip olan seri, iPhone OS, Android ve BlackBerry OS’a özel web tasarımları yapmak için de kullanılabilecek.

Tabletlere Destek Geliyor

Dreamweaver’da bulunan jQuery mobile framework, WebKit, içerikleri mobil dünyaya uygun şekilde elden geçirilmiş. Tasarım ve yayıncılık konusunda ise ürüne 360 derece fotoğraf görüntüleme özellikleri seriye eklenmiş.

Firma ailenin bu serisi için, iPhone, Android tabletler ve BlackBerry PlayBook’a özel içerikler sunuyor. Video konusunda ise ailede bulunan programlar GPU ile hesap yapmaya daha uygun hale getirilmiş. Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan yamalarla Adobe, tablet ürünlerde de video montajı yapmayı vaadediyor.

Serinin yurt dışındaki satış fiyatı ise aylık 29 dolar ile 129 dolar arasında değişecek.

shiftdelete.net

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme