55 Liraya Tablet Dönemi

Bilgisayar
Telekom operatörleri arasında bu yıl tam bir tablet rekabeti yaşanıyor. Motorola Xoom, iPad 2, HTC Flyer ve Galaxy Tab 10.1 inç tabletlerle telekom operatörleri arasındaki rekabet iyice kızıştı. Telek...
EMOJİLE

Telekom operatörleri arasında bu yıl tam bir tablet rekabeti yaşanıyor. Motorola Xoom, iPad 2, HTC Flyer ve Galaxy Tab 10.1 inç tabletlerle telekom operatörleri arasındaki rekabet iyice kızıştı. Telekom operatörleri, 24 aydan 36 aya ulaşan vadeler ve aylık 55 TL’den 85 TL’ye varan taksitlerle faturalara yansıtılan ödeme planları sunuyor. İnternet paketlerinin de beraber sunulduğu kampanyalara, sabit veya mobil tüm operatörler katılıyor. 3 mobil operatör, değişik ödeme seçenekleriyle iPad satışına başlamıştı. Ancak iPad Türkiye’ye resmi olarak gelene kadar Turkcell, Samsung Galaxy Tab’in 7 inçlik modeliyle giriş yapmıştı. Turkcell, Avea ve Vodafone yurt dışından iPad alanlara mikro SIM kart ve data planı sunmuştu. O günden bugüne Türk Telekom’un 36 aylık vadeyle 55 TL taksitle Motorola Xoom satışına başlamasıyla yarış yaz başında kızıştı.

YAZ HAREKETLİLİĞİ
İşin içine TTNET’in de katılmasıyla tablet satışına girmeyen operatör kalmadı. Yaz aylarında ise Vodafone’un HTC Flyer ve Turkcell’in Galaxy Tab 10.1 inç tableti ile rekabet daha da arttı. Türk Telekom ve TTNET ise 36 aylık vade ve ücretsiz TTNET WiFi hizmetiyle rekabete farklı bir boyut kattı. Öte yandan Vodafone Türkiye, iPad 2’yi abonelerine sunacağını duyurdu.

KAMPANYA YARIŞI
Samsung Galaxy Tab 10.1, 24 ay taksitle, 250 MB internet paketiyle birlikte ayda 75 TL’ye Turkcell’de satışa sunuluyor.

Motorola XOOM için Türk Telekom 36 aya varan taksit imkanı sunuyor. 36 ay taahhüt veren Türk Telekom müşterileri, tüm vergiler dahil 36 ay boyunca ayda 55 TL ödeyerek Motorola XOOM sahibi olabiliyor.

Vodafone, HTC FlyerTablet’i, Süper İnternet paketlerinden birini 24 ay taahhütlü olarak seçen abonelere 1GB Süper İnternet paketiyle ayda 75 TL’ye, 4GB Süper İnternet paketiyle ise ayda 85 TL’ye sunuyor.

iPad’e göre daha ince ve daha hafif olan iPad 2, 10 saate kadar pil ömrü sunuyor. Farklı taksit seçenekleriyle sunulan iPad’in 3G veya WiFi seçenekleri bulunuyor. Telefonlarını modem olarak kullanan abonelerin 3G ihtiyacını karşılayabiliyor ancak aynı anda iki servisi kullanamıyorsunuz.

GALAXY TAB 10.1: Bu tablet, 10.1 inç ekrana sahip. 16:9 film ve tv izlemek isteyenlere farklı deneyim yaşatan tablet, 8.6 milim kalınlığında.

MOTOROLA XOOM: Google Android 3.0 (Honeycomb) platformunu kullanan ilk cihaz olan Motorola XOOM’da 1GHz çift çekirdekli işlemci, 32 GB bellek ve 1 GB RAM bulunuyor.

HTC FLYER: İstenilen an internete girebilmek, e-postalarına bakmak, sosyal ağlara bağlanabilmek isteyen kullanıcılar için tasarlanan HTC Flyer her çantaya kolayca sığıyor. 7 inçlik ekrana sahip.

Takvim
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme