50 dolara ‘kaliteli’ tablet

Bilgisayar
Sanal dünyanın bir numaralı alışveriş sitesi olmasının yanısıra Kindle serisi ile e-kitap okuyucusu pazarının da en popüler isimlerinden birisi olan Amazon, başarısını tablet gamına da yaymaya ha...
EMOJİLE

Sanal dünyanın bir numaralı alışveriş sitesi olmasının yanısıra Kindle serisi ile e-kitap okuyucusu pazarının da en popüler isimlerinden birisi olan Amazon, başarısını tablet gamına da yaymaya hazırlanıyor.

WSJ’nin haberine göre Amazon 50 dolara satışa sunacağı bir tablet hazırlığında. Giriş seviyesinde konumlandırılacak ve bu doğrultuda fiyat/performans çizgisinin maliyet tarafında yer alacak olan model aynı zamanda Amazon’un ürün gamındaki en ucuz elektronik cihaz pozisyonunda. Örneğin halihazırdaki 6-inç’lik Fire HD tabletine 100 dolar isteyen Amazon, baz Kindle okuyucusunu ise 79 dolara satıyor.

Modelin teknik özelliklerinin ne olacağı henüz belli değil ancak kesin olan 6-inç’lik HD (1280×720) ekranla geleceği. Amazon’un bu fiyata kadar gerileyebilmesinin muhtemel nedeni ise reklamları arttıracak oluşu olabilir. Bildiğimiz gibi Fire HD’de kendisine ekran kilidi reklamları gibi alternatif gelir kaynakları sağladığı için bu fiyata erişebildi. Tahminimizce 50 dolar düşmenin bedeli de reklam kanallarını çoğaltmak olacaktır.

Dediğimiz gibi henüz teknik detayları beli olmuş değil modelin. Çıkış tarihi ise bu yılın Kasım ayı. Yani Amerika’da alışverişlerin tavan yaptığı Kara Cuma’yı da içerisine alan tatil dönemi.

Kaynak: Yenişafak

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme