49 bin öğrenciye tablet

Bilgisayar
Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta kurulumu tamamlanan 17 ildeki 154 okula 49 bin tablet dağıtılacak. İkinci dönemde 9. sınıflara verilecek tabletler için öğrencilere özel kalemli, öğretmenlere ise...
EMOJİLE

Fatih Projesi kapsamında akıllı tahta kurulumu tamamlanan 17 ildeki 154 okula 49 bin tablet dağıtılacak. İkinci dönemde 9. sınıflara verilecek tabletler için öğrencilere özel kalemli, öğretmenlere ise klavyeli model tercih edilecek.

FATİH Projesi kapsamında ikinci yarıyılda dağıtılacak olan 49 bin yeni tablette, öğrencilere özel kalemli, öğretmenlere ise klavyeli model hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığı’na 18 milyon 654 bin TL’ye mal olan tabletlerin daha uzun ömürlü olması için öğrencilere, koruyucu ve fonksiyonel kılıflar da verilecek.

TABLETTE YENİ DÖNEM

Genişletilmiş pilot uygulama için 49 bin tablet bilgisayarın ve donanım alımı sözleşmesi Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Mustafa Koç ile Vestel Genel Müdür Yardımcısı Zafer Küçükateş tarafından imzalandı. Yeni tabletlerde diğerlerinden farklı olarak, öğrencilerde özel kalemli öğretmenlerde ise klavyeli model özellikleri bulunacak. 49 bin tablet ihalesine 13 firma katılmış, 6 firma teşekkür mektubu vermişti.

En uygun fiyatı Vestel verdi ve akıllı tahta ihalesinden sonra 49 bin tablet ihalesini de Vestel aldı. 17 ilde 154 okulun 9. sınıf öğrencileri ve öğretmenlerine yeni tabletleri 2. dönem dağıtılacak.

Artık daha dayanıklı

MEB’in tabletlerin daha dayanıklı olması için talebini belirtmesi üzerine, 36 bin öğrenciye ve 13 bin öğretmene hem fonksiyonel hem de koruyucu kılıflar da verilecek. 49 bin yeni tabletin bakanlığa maliyeti 18 milyon 654 bin TL’yi bulacak.

yenisafak.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme