25 TL’ye bilgisayar

Bilgisayar
Çoğu teknolojik cihaz gibi bilgisayarlar da küçülmeye devam ediyor. Ntv’nin haberine göre kredi kartı boyutundaki devre kartının bir bilgisayar gibi çalışmasını sağlayan firma, Raspberry Pi...
EMOJİLE

Çoğu teknolojik cihaz gibi bilgisayarlar da küçülmeye devam ediyor. Ntv’nin haberine göre kredi kartı boyutundaki devre kartının bir bilgisayar gibi çalışmasını sağlayan firma, Raspberry Pi‘ye rakip olmaya hazırlanıyor.

1 Ghz işlemciye, 512 MB Ram’e, 3 bin mAH pile ve 4 GB hafıza alanına sahip olan cihaz sayesinde kullanıcılar, herhangi bir ofis yazılımını kullanabiliyor ve internete girebiliyor.

 

9 dolara satılan ürünün benzer hizmeti sunan Raspberry Pi'nin (25 dolara satılıyor) sektördeki tekelini kırması bekleniyor.
9 dolara satılan ürünün benzer hizmeti sunan Raspberry Pi’nin (25 dolara satılıyor) sektördeki tekelini kırması bekleniyor.

 

Next Thing tarafından geliştirilen CHIPisimli cihazın seri üretimine henüz başlanmadı.

Kickstarter üzerinden fon toplamaya başlayan firma, 50 bin dolarlık yatırıma ihtiyaç duyuyordu. Kısa sürede yaklaşık 13 bin kişiden destek alan proje, şimdiden 700 bin dolara yakın fon alarak seri üretim için gerekli kaynağı yarattı.

Wifi ve bluetooth sayesinde elektronik cihazlara entegre edilebilen CHIP’in önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme