2013 office çıktı

Bilgisayar
Tüketici ön izleme sürümüyle office.com/preview adresinden indirmeye sunulan yeni Office, Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote gibi araçları içeriyor. Ayrıca yazılım SkyDrive ve Skype ile bütün...
EMOJİLE

Tüketici ön izleme sürümüyle office.com/preview adresinden indirmeye sunulan yeni Office, Word, PowerPoint, Excel, Outlook ve OneNote gibi araçları içeriyor. Ayrıca yazılım SkyDrive ve Skype ile bütünleşmiş.

Microsoft’un yeni ofis yazılım paketi, dokunmatik ekran, stylus kalemi, klavye ve fare ile giriş desteğine sahip. Yazılım, Redmon merkezli Windows 7, Windows 8/RT ve Windows Phone 8 işletim sistemli tüm cihazlarla uyumlu olacak. Microsoft’un CEO’su Steve Ballmer, tanıtımı gerçekleştirirken şimdiye kadar en heyecan verici Office sürümünü duyurduklarını dile getirdi. Microsoft’un Windows 8’e kullandığı Metro kullanıcı arayüzünün uygulandığı Office 15, bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarda rahatça kullanılabilecek.

Dokunmatik cihazınızı bir yazı tahtası gibi kullanabilmeniz için Stylus kalemi için özel olarak Inking hazırlanmış. Bu sayede, sunumlarda kalem bir lazer işaretçisiymiş gibi olacak. Microsoft, tabletler içinde önemli geliştirme çalışmaları yürütüyor. ARM tabanlı, Windows RT işletim sistemine sahip Surface gibi cihazlarda yeni Word, Excel, PowerPoint ve OneNote araçlarını içeren Office Home ve Student 2013 RT paketini önyüklü olarak kullanıcıya sunulacak.

Microsoft, Skype, Yammer gibi servisleri Office’e entegre etmiş, SharePoint üzerinden insanları, takımları, siteleri takip edebilmeye olanak sağlamış. People Card ile Facebook ve LinkedIn hesaplarınızdaki kartvizit ve aktivite gibi içeriklere de erişme imkanınız olacak.

Office, 2013 sürümüyle bulut bilişim teknolojilerine de geçiş yaptı. Office, kullanıcılarına 20GB’lık SkyDrive depolama alanını ücretsiz dağıtıyor. Bu hizmet ile Google’ın döküman servisinde bulunan özellik gibi bilgisayarınızdaki bir dosyayı hemen telefonunuzdan ya da tabletinizden düzenlemeye devam etme şansınız oluyor.

Steve Ballmer, Office 2013’ün fiyatını bu sonbaharda duyurulacağını söyledi. Etkinlikte üç yeni Office 365 abonelik paketini olacağı açıklandı. En yeni Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher ve Access sürümlerini içeren Office 365, gelecekte yayınlanacak güncellemeleri alacak ve beş bilgisayar ya da mobil cihaza kadar destek imkanıyla gelecek.

Office 365 Home Premium adlı ilk paket, aileler ve sıradan müşteriler için geliştirilmiş. Paket, 20GB SkyDrive bulut hafıza ve aylık 60 dakika Skype görüşmesi içeriyor. Office 365 Small Business Premium sürümü, kurumsal e-posta, takvim, internet sitesi araçları ve yüksek çözünürlüklü çevrimiçi konferans özellikleri ile beraber geliyor. Diğer sürüm Office 365 ProPlus ise; gelişmiş kurumsal özellikler ve bulut servislerinde esnek bir kullanım imkanı tanıyor.

Kaynak: Teknolojioku.com

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme