10 Kişiden 6’sı Bu Hatayı Yapıyor

Bilgisayar
Ücretsiz ve başarılı anti-virüs programlarından olan Avast’ın yaptığı bir açıklamaya göre her 10 Adobe Reader kullanıcısından 6’sı ünlü PDF okuyucusunun savunmasız sürümlerini kullanıyor. ...
EMOJİLE

Ücretsiz ve başarılı anti-virüs programlarından olan Avast’ın yaptığı bir açıklamaya göre her 10 Adobe Reader kullanıcısından 6’sı ünlü PDF okuyucusunun savunmasız sürümlerini kullanıyor.

Hackerlar için Trojan tabanlı saldırılarda hedef olan Adobe uygulamaları, genellikle kullanıcılar tarafından güncellenmediği için hacker’ların saldırı yaparken avantajlı durumda olmasına neden oluyor.

Avast’ın raporunda da Avast kullanıcılarının %60,2’sinin Adobe Reader programını güncel tutmadıkları ve bu sebeple dışarıdan yapılan saldırılarda daha savunmasız olduğu belirtiliyor. Ayrıca her 5 kullanıcıdan 1’inin de iki sürüm önceki Adobe Reader (8.x) sürümünü kullandığı ekleniyor.

Adobe Reader’ın 8.x ve 9.x sürümünü kullanan kullanıcıların da programlarını tamamen güncelleyerek korunabilecekleri söylenirken, Adobe tarafından da kullanıcıların Adobe Reader’larını Adobe Reader X’e güncellemesi tavsiye ediliyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme