Yine Firefox’a saldırdı

Araştırma
Eski bir Mozilla çalışanı olan Jono Xia, geçtiğimiz günlerde Mozilla’nın "hızlandırılmış yayınlama planı"nın "Firefox’un ününü öldürdüğünü" söylemişti. Xia’nın aç...
EMOJİLE

Eski bir Mozilla çalışanı olan Jono Xia, geçtiğimiz günlerde Mozilla’nın "hızlandırılmış yayınlama planı"nın "Firefox’un ününü öldürdüğünü" söylemişti. Xia’nın açıklamaları, internette "Firefox güncellemelerini kimsenin sevmiyor" gibi başlıklarla manşetlere taşınmıştı. Ancak Xia, yaptığı açıklamada bazı söylediklerinin çeviri sırasında atlandığını söyledi.
 
Xia, yazılım geliştiricilerinin ve kullanıcıların duruma farklı açılardan baktıklarını ve yazılımcıların güncellemeleri her zaman iyi bir şey olarak gördüğünü söylüyor. Xia, geliştirici olarak yazılımlarına duygusal bir bağları olduğunu, güncellemelerin her zaman harika olduğunu düşündüklerini, dolayısıyla duruma taraflı baktıklarını kabul ediyor. Xia, endüstrideki geliştiricilerin kullanıcılara peş peşe yansıttıkları güncellemelerin maliyetini daha önceden farketmiş olmalarınının gerektiğini söylüyor.
 
Xia, güncellemelerin gerekli olduğunu söylüyor ancak arayüzün değiştirilmesini ve yeni özellikler eklenmesini eleştiriyor. Xia’ya göre Mozilla’nın geliştirme hızını değiştirmesi de hatalı bir karardı. Bu güncellemelerin düzgün yapılmaması, Xia’ya göre Firefox’u Chrome’un daha kötü bir sürümü haline getirdi.

chip online

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme