Türkiye Nano Teknolojide İddialı Mı?

Araştırma
Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen "Dünya ve Türkiye’de Nano Teknolojisi" ve "Bilim ve Teknolojide Hukuksal Düzenlemeler" konulu pan...
EMOJİLE

Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen "Dünya ve Türkiye’de Nano Teknolojisi" ve "Bilim ve Teknolojide Hukuksal Düzenlemeler" konulu panel Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapıldı.    
 
Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği panelin yöneticiliğini Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıza Gürbüz yaptı. Bilkent Üniversitesi Malzeme Bilimi ve NanoTeknolojiEnstitüsü Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Necmi Bıyıklı, "Dünya’da ve Türkiye’de Nano Teknoloji" konulu bir sunum gerçekleştirdi. Bıyıklı, Nano Teknoloji nedir? Neden Nano teknoloji? Devrimsel gelişmeler, katma değeri yüksek ürünler ve dünya genelinde hız kazanmakta olan yaptırımlar hakkında bilgiler vererek, dünyadaki Nano teknoloji merkezleri hakkında ayrıntılı bir sunum yaptı. Yrd. Doç. Dr. Necmi Bıyıklı, "Çin sadece ucuz mal üreten bir ülke değil. Nano teknolojide hızla gelişen ve ilk sıraya yerleşen bir ülke. Nano teknoloji hala gelişme aşamasında, ülke olarak biz de dünyada iddialı hale gelebiliriz." dedi.

Panelde ikinci konuşmayı yapan Sanayi Bakanlığı’ndan Osman Necip Kocatürk, Türkiye’de Ag-Ge ve İnnovasyon destekleri hakkında bilgi verdi.Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Görevlisi Nurullah Aydın, "Bilim ve Teknolojide Hukuksal Düzenlemeler" başlıklı sunumunu yaparak "Bilim ve Teknolojide hukuksal düzenleme söz konusu değil. Teknolojide taklit ürünün başını ise Çin çekmektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Sunumların ardından katılımcılara teşekkür belgesi ve Tuz Lambası, Çankırı Karatekin Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıza Gürbüz tarafından takdim edildi.

CİHAN

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme