TÜBİTAK’tan Bilim Merkezi’ne Teşvik Ödülü

Araştırma
Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezinde Proje Öğretmeni Thami El Boukhari danışmanlığında Bilim Merkezi öğrencisi Adem Noktacı tarafından hazırlanan “Katı Parlak Cisimlerin Kırılma indislerinin O...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediyesi Bilim Merkezinde Proje Öğretmeni Thami El Boukhari danışmanlığında Bilim Merkezi öğrencisi Adem Noktacı tarafından hazırlanan “Katı Parlak Cisimlerin Kırılma indislerinin Otomasyon Sistemi ile Belirlenmesi”  adlı proje TÜBİTAK Ortaöğretim Öğrencileri Arası Araştırma Projeleri yarışmasında Uygulamalı Fizik dalında teşvik ödülüne layık görüldü.

Yarışmacı öğrenciler, 12 – 15 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara Altınpark Fuar alanında projelerini sergileyerek jüriye sunumlarını yaptılar.

17 Mayıs Salı günü Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonunda düzenlenen ödül törenine Devlet Bakanı Prof. Dr. Mehmet Aydın TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nükhet yetiş, çok sayıda akademisyen ve yarışmacı öğrencilerin velileri katıldı.

Bakan Aydın; ekonomiden teknolojiye, kültürden dine kadar her şeyin temelinde bilim olduğunu belirterek, biri birinden önemli projelerle yarışmaya katılan öğrencileri tebrik etti. 
Başkan Yetiş konuşmasında; Bu yıl 9 dalda toplam 5111 projenin yarışmaya katıldığını, ödül almış olsun ya da olmasın Türkiye finaline katılmaya hak kazanmış öğrencilerin hepsinin şampiyon olduğunu ifade etti.

Yarışma sonucunu değerlendiren Bayrampaşa Beledyesi Bilim Merkezi Genel Koordinatörü Hasip Gönülkırmaz; “Bilim Merkezi olarak bir ilki daha gerçekleştirerek üçüncü yılda önemli bir başarıya imza attık. Bayrampaşa’ya ilk TÜBİTAK proje ödülünü kazandırdık. Bu başarıda önemli pay sahibi olan öğrencimizi, Bilim Merkezi ekibini ve öğrencimizin ailesini kutluyorum. Bizden desteğini esirgemeyen Sayın Belediye Başkanımız Atila Aydıner’e teşekkür ediyorum. Bu başarının getirdiği motivasyonla ve Bayrampaşa Belediyesi’nin desteğiyle daha önemli başarılar elde edeceğimize inanıyorum.” dedi.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme