Teknoloji Firmalarının Değişen Logoları

Araştırma
Dikkat edin ya da etmeyin, logolar firmaların en önemli noktalarıdır. Çünkü günümüzde logolar, firmanın isminden çok firmanın kişiliğini ve geçmişini de temsil eder. Örneğin birçok harf tek başına bir...
EMOJİLE

Dikkat edin ya da etmeyin, logolar firmaların en önemli noktalarıdır. Çünkü günümüzde logolar, firmanın isminden çok firmanın kişiliğini ve geçmişini de temsil eder. Örneğin birçok harf tek başına bir şey ifade etmezken i, b ve m harflerinin yan yana gelmesi teknolojiyi, bilgisayarları çağrıştırır.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN…

Bunun en güzel örneklerinden biri olan Nike’ın işareti, üniversitelerde ders kitaplarında okutulmaktadır. Nike’ın dünya çapındaki hiçbir mağazasında, mağazanın ismi yazmaz. Fakat herkes bu logoyu gördüğü zaman aklında Nike ismi gelir.

Günümüzün teknolojisinde ise ısırılmış bir elma logosu size çok büyük anlamlar verebilir. Bir elma logosu size güzel bir tasarım, son teknoloji, yenilikçi ürünler gibi anlamlar verebilir.

Popüler dünyada firmaların ürünlerinde firmaların logoları yer alıyor. Bu sebeple firmalar, logolarıyla sizlere birçok bilgiyi baştan veriyor. Peki bu logolar, günümüzdeki hallerine gelene kadar nasıl aşamalardan geçti, ne gibi değişikliklere uğradı merak ettiniz mi? Bu yazımızda teknoloji ağırlıklı çok iyi bildiğimiz, logolarını dünyanın her yerinde gördüğümüz 19 firmanın logolarının nasıl son hallerine geldiğini tanıtacağız.

Logoların ilk ve son hallerinin yanı sıra logoların hikayelerini de yazımızdan okuyabilirsiniz. Yazıyı okumadan önce kendinize bir içecek hazırlayıp rahat etmeye bakın. Çünkü okuyacağınız yazı yüz yıllık firmaların önemli kararlarını ve logoların oluşma süreçlerini anlatarak sizi geçmişten günümüze bir yolculuğa çıkaracak.

shiftdelete