Satın Almaya Değer Mi?

Araştırma
SSD sabit diskler klasik sabit disklere nazaran daha iyi performans ve daha birçok gelişmiş özellik sunsa da, daha pahalı ve veri kapasiteleri daha az. Peki ama normal bir sabit diskten vazgeçip, depo...
EMOJİLE

SSD sabit diskler klasik sabit disklere nazaran daha iyi performans ve daha birçok gelişmiş özellik sunsa da, daha pahalı ve veri kapasiteleri daha az. Peki ama normal bir sabit diskten vazgeçip, depolayabileceğiniz alanı düşürüp daha pahalı bir SSD’ye geçmek her şeye rağmen mantıklı mı? İşte Macworld’un MacBook Pro’ların yardımıyla yaptığı küçük testler bu sorunun yanıtını verir nitelikte.

Macworld’un testlerine göre, SSD sahibi bir MacBook Pro’nun açılma süresi 20 saniyeyken normal bir sabit diskli MacBook Pro’nun açılma süresi 38 saniye. Ayrıca SSD sahibi MacBook, Speedmark testinde diğerine göre yüzde 20 daha hızlıyken, dosya kopyalama süresi normal sabit diskli MacBook’un yarısından daha da kısa. Son olarak SSD sahibi MacBook Pro’yu daha hızlı bir işlemciye ancak normal bir sabit diske sahip MacBook’la karşılaştıran Macworld; SSD’li 13 inç 2.3 GHz Core i5 MacBook Pro’nun, 500GB 5400-rpm sabit diskli 2.7 GHz Core i7 MacBook Pro’dan yüzde 8 daha hızlı olduğunu gördüler.

SSD ayrıca daha da sessiz oluşu, pil ömrüne yardımcı olması ve dayanıklılığıyla beraber parasını karşılıyor gibi görünüyor.
 

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme