Poliste Tablet Pc Dönemi

Araştırma
Bilişim teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden Adana Emniyet Müdürlüğü, tablet PC devrini başlattı. Kişi ve araç sorgulaması yaparken, telsiz görüşmelerindeki yoğunluğu azaltmayı hedefleyen ...
EMOJİLE

Bilişim teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip eden Adana Emniyet Müdürlüğü, tablet PC devrini başlattı. Kişi ve araç sorgulaması yaparken, telsiz görüşmelerindeki yoğunluğu azaltmayı hedefleyen Emniyet Müdürlüğü, resmi ve sivil ekiplere tablet PC’ler dağıttı.

Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şubesi’nce geçtiğimiz ay ihalesi yapılarak alınan tablet PC’lere ‘sorgulama programı’ yüklendi. GSM operatörlerince 3G destekli tablet PC’leri kullanan ekipler, program sayesinde sokaklarda devriye gezerken, birkaç tuşa basarak vatandaşlık numarasını girdiği kişilerin, Türkiye’nin herhangi bir yerinde aranmasının olup olmadığını öğrenebilecek.

Program yükleme işlemi tamamlanan tablet PC’ler, öncelikli olarak Güvenlik ve Terörle Mücadele Şube müdürlüklerinde görev yapan sivil polislere dağıtıldı. Seçim nedeniyle irtibat büroları ve miting alanlarında meydana gelecek olası provokasyon girişimine karşı görevlendirilen ekipler, şüpheli gördükleri kişilerin bilgisine tabletler sayesinde anında ulaşabilecek.

Teknolojik gelişmelerden en üst düzeyde yararlanmayı hedefleyen Adana Emniyet Müdürlüğü, araç ve kişi sorgusunda kullanılan tablet PC’leri geçen yıl deneme amaçlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerine dağıtmıştı. Uygulamanın başarılı sonuçlar vermesi üzerine alınan 50 yeni cihaz, ekiplere dağıtıldı. 
 
AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme