Araştırma

Microsoft Ona Çok Güveniyor

Microsoft’un mobil işletim sistemi, tüketicinin karşısına çıkalı yaklaşık bir yıl oldu ancak halen yazılım devinin beklediği etkiyi yapabilmiş değil. Özellikle Birleşik Devletler’de Android’in oranı yüzde 40, iOS’un yüzde 28 ve..

Microsoft Ona Çok Güveniyor

Microsoft’un mobil işletim sistemi, tüketicinin karşısına çıkalı yaklaşık bir yıl oldu ancak halen yazılım devinin beklediği etkiyi yapabilmiş değil. Özellikle Birleşik Devletler’de Android’in oranı yüzde 40, iOS’un yüzde 28 ve RIM’in oranı yüzde 19’ken Windows Phone 7’nin oranı yalnızca yüzde 1.

Bloomberg’in haberine göre Windows Phone’un başındaki isim Achim Berg, mobil işletim sisteminin geleceğinden umutlu; "Bu tamamen yeni bir platform, kabul edilmesi zaman alır. Android’de de Apple’da da zaman almıştı. Kapasitemizin olduğunu ve en hızlı ve en basit telefonun bizde olduğu göstermemiz gerekiyor."

Piyasada sözü geçen firmalardan Gartner ve IDC de Windows Phone’un 2015’te akıllı telefon piyasasının yüzde 20’sini elinde tutacağını düşünüyor. Bu tahminlerin ışığında, Microsoft’un iyimser olmaması için hiç bir neden yok…

chip.com.tr

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL