Kuzey Kore Uydu Fırlatıyor

Araştırma
Resmi KCNA ajansının haberine göre, adının açıklanmasını istemeyen Kuzey Kore uzay teknolojisi yetkilisi, gelecek ay uzaya fırlatılacak uydunun, ekin üretimini hesaplamayı ve doğal kaynakları analiz e...
EMOJİLE

Resmi KCNA ajansının haberine göre, adının açıklanmasını istemeyen Kuzey Kore uzay teknolojisi yetkilisi, gelecek ay uzaya fırlatılacak uydunun, ekin üretimini hesaplamayı ve doğal kaynakları analiz etmeyi hedeflediğini söyledi.

Yetkili, barışçıl ve bilimsel amaçlar taşıyan uydularının fırlatılışını izlemek için yabancı uzmanlarla gazetecilerin ülkeye davet edildiğini belirterek, 100 kilogram ağırlığındaki uydunun, 500 kilometre yükseklikte yörüngeye oturtulacağını kaydetti.

Pyongyang yönetimi, 2009’da da yörüngeye bir uydu yerleştirdiğini açıklamış, ancak Washington ve Seul yönetimleri, bunu yalanlamıştı.

Kuzey Kore’nin batı sahilinden 12-16 Nisan tarihleri arasında fırlatılacak Unha-3 füzesinin Okinava bölgesinin bazı kısımları dahil olmak üzere Japonya’nın batısındaki hava sahasından geçmesi bekleniyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme