Korsanla İlgili Düşüncelerimiz Aynı!

Araştırma
Korsan içerik başta film, yazılım ve müzik endüstrisi olmak üzeri birçok piyasanın korkulu rüyası halinde. Bunun önüne geçebilmek için büyük firmalar korsan içeriğe karşı birçok kampanyalar yaptı anca...
EMOJİLE

Korsan içerik başta film, yazılım ve müzik endüstrisi olmak üzeri birçok piyasanın korkulu rüyası halinde. Bunun önüne geçebilmek için büyük firmalar korsan içeriğe karşı birçok kampanyalar yaptı ancak bu kapmayanlar kullanıcının gözünde pek de bir şeyi değiştirememiş gibi gözüküyor.

Rockwool’un araştırma bölümünün yaptığı araştırmaya göre; katılımcıların yüzde 70’i internetten korsan içerik indirmenin kabul edilebilir bir şey olduğunu düşünüyor. Yüzde 70’in içerisinde bulunan yüzde 20’lik bir kısımsa korsan içerik indirmeyi tamamen kabul edilebilir buluyor. Konu korsan içerikten gelir elde etmeye gelince ise katılımcıların fikri değişiyor, yüzde 75’lik bir kısım bunun kesinlikle doğru olmadığı görüşünde birleşiyor.

Aslına bakarsanız 1997’de yapılan benzer bir ankette de neredeyse aynı sonuçlar çıkmıştı. Yaklaşık 13 sene sonra yapılan yeni araştırma internet kullanıcısının korsan hakkındaki fikirlerinin değişmediğini gösteriyor.

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme