Korsan Film İndiriyor Musunuz?

Araştırma
Korsanla mücadele adına özellikle korsan film indirenlere açılan davalar son zamanlarda arttı. Ancak bu artış bile korsanın önüne geçememiş gibi görünüyor. Araştırma firması Envisional’ın yaptığ...
EMOJİLE

Korsanla mücadele adına özellikle korsan film indirenlere açılan davalar son zamanlarda arttı. Ancak bu artış bile korsanın önüne geçememiş gibi görünüyor. Araştırma firması Envisional’ın yaptığı araştırmaya göre, İngiltere’de son beş yılda internetten korsan film indirme oranı yüzde 30 oranında arttı.

Ayrıca araştırmanın ortaya koyduğu bulgulara göre, korsan film indirmeleri, korsan dizilerden, oyunlardan, yazılım ya da şarkılardan çok daha fazla. Film endüstrisinin iddiasına göre korsan her yıl endüstriye 170 milyon pound zarar veriyor ve birçok kişiyi işinden ediyor.

Araştırmanın lideri Dr. David Price konu hakkında şunları söylüyor; "Daha hızlı internet gibi teknolojide yenilikler görüyoruz. Korsan yöntemleri artık daha hızlı indirmeler ve daha kolay içerik bulmayla beraber daha basit hale geldi. Yasadışı yollardan bir şeyler indirmeye çekinmeyen bir nesile sahibiz."

chip.com.tr

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme