iPhone 5, kullanıcıları çıldırttı!

Araştırma
İPhone 5’in iOS 6 ile gelen yeni özelliklerden biri olan "Kara Liste" benzeri uygulaması "Rahatsız Etme" 1 Ocak 2013’ten beri düzgün çalışmıyor. Kullanıcılar bu aksaklı...
EMOJİLE

İPhone 5’in iOS 6 ile gelen yeni özelliklerden biri olan "Kara Liste" benzeri uygulaması "Rahatsız Etme" 1 Ocak 2013’ten beri düzgün çalışmıyor.

Kullanıcılar bu aksaklık sonucu Apple’ı şikayet yağmuruna tuttu çünkü iPhone 5’te "Rahatsız Etme" modunda seçilen saatler dışında da gelen çağrılar ekran kilitliyken cevapsız çağrıya düşüyor. Bu aksaklık nedeniyle kullanıcılar bu uygulamayı 1 Ocak’tan beri sorunlu olarak kullanmak zorunda kalıyorlar.

Şikayetler üzerine bir açıklama yapan Apple, sorunun 7 Ocak’ta çözüleceğini açıkladı. Alarm uygulamasında da saat ve tarihle ilgili sorunlar yaşayan Apple’ın bu sorunu ne zaman çözüme ulaştıracağı merakla bekleniyor.

Kullanıcıların bu uygulamayı düzgün kullanabilmeleri için geçici öneri ise uygulamayı zamanlamak yerine manuel açıp kapatmaları.

"Rahatsız Etme" özelliği çağrıları tamamen gizlemiyor, sadece ekran kilidi devredeyken çalıştığı için de çoğu kullanıcı tarafından tam bir "Kara Liste" alternatifi olarak görülmüyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme