Her 25 Gençten Biri İnternet Bağımlısı

Araştırma
BD’de yapılan bir araştırma sonucunda her 25 gençten birinin internet bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Yale Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmada, internet bağımlısı olan bu gençlerin...
EMOJİLE

BD’de yapılan bir araştırma sonucunda her 25 gençten birinin internet bağımlısı olduğu ortaya çıktı. Yale Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen çalışmada, internet bağımlısı olan bu gençlerin depresif ve agresif davranışlara diğerlerine göre daha yatkın olduğu görüldü.

Yaklaşık 3 bin 500 lise öğrencisi üzerinde yapılan araştırma, gençlere sağlık, davranış, düşünce biçimi ve internetle ilgili 150 soru yöneltilerek gerçekleştirildi.

"İnternet kullanırken diğer sosyal aktiviteleri ve okulunuzu özlüyor musunuz?" ve "Ailenizin internette geçirdiğiniz süre hakkında bilgisi var mı?" gibi sorular yöneltilen çocukların bağımlı olup olmadıkları sadece 3 soruda anlaşıldı.

Anket sonuçlarına göre öğrencilerin yüzde 4’ü internet bağımlısı çıktı. Araştırma çerçevesinde, erkek öğrencilerin yüzde 17’sinin haftada 20 saatten fazla bir süre boyunca internet kullandığını görülürken, kız öğrencilerde bu oran yüzde 13 olarak belirlendi.

Çalışmayı yöneten Timothy Liu, aşırı internet kullanımı ile uyuşturucu bağımlılığı arasında bir ilişki bulunabileceğini dile getiriyor

Milliyet

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme